Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zawodnicy Resovii w sezonie 2006/07

Zawodnicy Resovii w sezonie 2006/07

W sezonie 2006/2007 w zespole Resovii pojawili się trzej nowi zawodnicy: Geir Eithun, Karel Kwaśnicka i młody wychowanek klubu Tomasz Kusior, a zaufanie w oczach trenera Lozano znaleźli środkowy – Łukasz Perłowski i rozgrywający – Grzegorz Pilarz.

1 – Tomasz Kusior – środkowy – zawodnik młodego pokolenia, w końcówce sezonu zajął miejsce Tomasza Kamudy, który opuścił zespół. Wchodził na krótkie zmiany, głównie w celu podwyższenia bloku.

2 – Geir Eithun – przyjmujący – nowy nabytek rzeszowskiego klubu. Początek sezonu oglądał z ławki rezerwowych. W jego miejsce w meczowej „szóstce” pojawiał się Piotr Łuka. W dalszej części sezonu dostał jednak szanse na pokazanie się z dobrej strony. Udało mu się to i znalazł uznanie w oczach trenera Sucha. Niestety, po kilku dobrych spotkaniach w jego wykonaniu, zawodnik z Norwegii, podczas II części rundy zasadniczej, w meczu z Jastrzębskim Węglem, nabawił się kontuzji, która wyłączyła go z gry do końca sezonu.3 – Sławomir Szczygieł – środkowy – na początku sezonu trener Such nie dawał mu zbyt wielu szans gry, jednak w sytuacji słabszej postawy Michała Kaczmarka, zawodnik ten znalazł swoje miejsce w podstawowym składzie i był jednym z wyróżniających się graczy w drużynie Resovii. W ostatnich meczach sezonu kończył prawie wszystkie posyłane do niego piłki i grał bardzo dobrze w bloku.

4 – Grzegorz Pilarz – rozgrywający – kapitan rzeszowskiego zespołu – podstawowy zawodnik Resovii. Praktycznie przez cały sezon kierował grą Resoviaków, co wychodziło mu bardzo dobrze. Między innymi dzięki jego dobrej postawie, rzeszowianie wygrywali większość spotkań. Nie miał szczęścia w play-offach, w meczu z AZS-em Częstochowa nabawił się kontuzji, która wykluczyła go z gry w kilku spotkaniach.

5 – Tomasz Kozłowski – rozgrywający – zmiennik Grzegorza Pilarza, którego zadaniem było kierować grą zespołu tak, żeby wygrywać. Wchodził na zmiany w trakcie całego sezonu, a szanse gry otrzymał, kiedy kontuzji nabawił się Grzegorz Pilarz.

6 – Dusan Kubica – libero – niezastąpiony w przyjęciu i obronie. Jeden z najlepszych libero w polskiej lidze. To jemu Resovia zawdzięcza miano drużyn z najlepszym przyjęciem. Spisywał się bardzo dobrze w ciągu całego sezonu.

7 – Tomasz Kamuda – atakujący – zmiennik Tomasza Józefackiego. Dawał dobre zmiany, jednak z powodów kłopotów rodzinnych musiał opuścić zespół.

8 – Michał Kaczmarek – środkowy – razem z Łukaszem Perłowskim tworzyli zaporę nie do przejścia dla atakujących z drużyny przeciwnej. Bardzo dobra gra na początku sezonu, jak i w jego trakcie. Trochę słabiej spisywał się w rundzie play – off. Cały sezon może jednak zaliczyć do udanych.

9 – Karel Kwaśnicka – przyjmujący – kolejny z obcokrajowców sprowadzonych do Resovii w minionym sezonie. Podobnie jak Geir Eithun początek sezonu w jego wykonaniu nie był imponujący, jednak rozkręcił się w trakcie jego trwania i znalazł miejsce w podstawowym składzie. Jego największym atutem był atak z lewego skrzydła, przyjęcie oraz świetna zagrywka, która przyniosła rzeszowianom wiele punktów.

10 – Wojciech Gradowski – przyjmujący – sezon w jego wykonaniu był dosyć dobry. Znajdował swoje miejsce w podstawowej „szóstce”. Bardzo dobrze grał w końcówce sezonu w fazie play – off, kiedy zastępował kontuzjowanego Geira Eithuna. Dobry w przyjęciu zagrywki, serwach i ataku.

11 – Tomasz Józefacki – atakujący – filar rzeszowskiego zespołu. Na nim opierała się gra Resovii przez cały sezon. Świetna gra w ataku ciągnęła zespół do zwycięstw. Drobne przemęczenie i załamanie formy przyszło w końcówce sezonu, jednak potrafił wyjść i razem z całą drużyną wywalczyć piąte miejsce. Przez całą ligę utrzymywał się w czołówce najlepiej punktujących zawodników w ataku.

12 – Łukasz Perłowski – środkowy – bardzo dobry sezon w wykonaniu drugiego z reprezentantów kraju. Prezentował wysoki poziom w każdym rozegranym meczu. Bardzo dobrze spisywał się w ataku i bloku. Podobnie jak Tomasz Józefacki zajmował wysoką pozycję w rankingu najlepiej i najskuteczniej atakujących.

13 – Piotr Łuka – przyjmujący – dobrze spisywał się w przyjęciu zagrywki i obronie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved