Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Stanisław Gościniak trenerem w juniorskiej kadrze i w klubie

Stanisław Gościniak trenerem w juniorskiej kadrze i w klubie

Stanisław Gościniak został szkoleniowcem reprezentacji Polski juniorów, ale ma nadal pracować w Delic Polu Norwidzie. Gościniak kadrę oficjalnie przejął 1 lipca.

Praca w reprezentacji nie będzie mu kolidować z obowiązkami w klubie. „Stanley” z zawodnikami Delic Polu Norwida na pierwszych zajęciach ma spotkać się w połowie sierpnia.

W nadchodzącym sezonie chcemy wystawić drużyny we wszystkich kategoriach – informuje prezes klubu Krzysztof Wachowiak, który na niedawnym walnym zebraniu ponownie został wybrany na prezesa klubu. – Zagramy w II i III lidze, a także w juniorach, kadetach i młodzikach. Wszystkie nasze grupy udadzą się na obóz 15 sierpnia. Najprawdopodobniej trenować będziemy w Miliczu.Jak będzie wyglądać kadra Delic Polu Norwida w nadchodzącym sezonie? Czy zespół ponownie będzie walczył o czołówkę II ligi, czy skoncentruje się na rozgrywkach młodzieżowych i szansę gry dostawać będą młodzi zawodnicy? – Na dzień dzisiejszy nie mamy dopiętej ostatecznej kadry – dodaje Wachowiak. – Wszystko powinno wyjaśnić się w najbliższych dwóch, trzech tygodniach. Są pewne zakusy na naszych zawodników, ale nie ma jeszcze decyzji i nie chciałbym się na ten temat wypowiadać.

Polski Związek Piłki Siatkowej ustali podział grup w II lidze, gdzie Częstochowę reprezentować będą siatkarze Delic Polu Norwida. Za rywali będą mieć: spadkowicza z serii B Bzurę Ozorków, Sudety Kamienna Góra oraz zespoły, z którymi częstochowianie rywalizowali już w poprzednim sezonie. Są to: Czarni Rząśnia, Rosiek Syców, Rafako Racibórz, Karo Strzelce Opolskie, Warta Działoszyn i UKS SMS Łódź.

PZPS zmienił nieco formułę rozgrywek. Po serii zasadniczej cztery pierwsze zespoły z każdej grupy walczyć będą o awans do serii B I ligi. Drużyny z miejsc piątego i szóstego zagrają o piątą pozycję, a ostatnie cztery drużyny zmierzą się w play-out. Do III ligi spadnie najsłabszy zespół, przedostatni z play-out walczył będzie w barażu z wiceliderem III ligi.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn, reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved