Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Nowy rozgrywający „Inżynierów”

PLS: Nowy rozgrywający „Inżynierów”

Dwudziestosiedmioletni, leworęczny rozgrywający z Ukrainy - Wiktor Położewicz został nowym zawodnikiem J.W. Construction AZS Politechniki Warszawskiej. - Wasza liga jest jedną z najsilniejszych w Europie, chcę tu grać! - powiedział zawodnik tuż po podpisaniu kontraktu.

Po odejściu z AZS Politechniki Grzegorza Łomacza, klub został tylko z jednym rozgrywającym. Na polskim rynku w tej fazie okienka transferowego trudno było znaleźć wartościowego zawodnika na tej pozycji, działacze poszukali więc… na Ukrainie. Za naszą wschodnią granicą liga jest zdecydowanie słabsza, co nie znaczy, że nie ma tam utalentowanych graczy. Położewicza wypatrzył siatkarski ekspert Krzysztof Kowalczyk i to on pomógł sprowadzić siatkarza do stolicy.

Wiktor Położewicz kontakt z siatkówką ma od najmłodszych lat. Po kilku latach treningów pokochał tę dyscyplinę i postanowił podejść do jej trenowania bardziej profesjonalnie.Moja przygoda z siatkówką rozpoczęła się bardzo wcześnie – opowiada Wiktor. – Piłkę zacząłem odbijać już na początku szkoły – w wieku siedmiu lat. Nie wiedziałem jednak, czy zostanę siatkarzem. W tym wieku dzieci mają w głowie dużo planów i marzeń. Wszystko zmieniło się, gdy trafiłem do szkoły sportowej w Kijowie. Miałem wówczas trzynaście lat. Wtedy to zacząłem traktować siatkówkę na serio – dodaje.

Praktycznie od początku grałem na pozycji rozgrywającego – mówi siatkarz. – Miałem krótki epizod jako przyjmujący, ale było to dawno temu. Zdecydowanie lepiej czułem się jako rozgrywający i postanowiłem wrócić na swoją ulubioną pozycję. Teraz nie żałuję.

Położewicz w Politechnice będzie pełnił rolę drugiego rozgrywającego. Klub przedłużył niedawno kontrakt ze słowackim zawodnikiem – Pavlem Chudikiem.

Mam świadomość, że w Warszawie będę drugim rozgrywającym – uśmiecha się Wiktor. – Wiem, że jest Pawel Chudik i to prawdopodobnie on będzie pierwszym. Dla mnie ważne jest przede wszystkim, żeby spróbować pograć „po polsku”. Do tej pory grałem tylko na Ukrainie, więc teraz chciałbym poznać także trochę inną grę. A wiem, że macie silną ligę i świetną reprezentację, stąd mój wybór padł na Warszawę.

Położewicz jest pewien, że z aklimatyzacją w nowym mieście i w nowym otoczeniu nie będzie miał żadnych kłopotów. Jak twierdzi, przełamanie bariery językowej też powinno przyjść łatwo, bo przecież polski i ukraiński to bardzo podobne języki.

Z porozumiewaniem się nie powinno być aż tak dużych problemów, bo mieszkam niedaleko granicy z Polską. Dobrze mi się słucha waszego języka, dużo rozumiem. Trochę trudniej mi się mówi, ale myślę, że to kwestia czasu. Na pewno szybko nauczę się polskiego – obiecuje zawodnik.

Imię: Viktor Volodymyr
Nazwisko: Polozhevets
Data urodzenia: 20.05.1980
Wzrost:195 cm
Poprzedni klub: Krymsoda Krasnoperekopsk

źródło: azspw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved