Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: AZS Częstochowa zakończył kompletowanie składu

PLS: AZS Częstochowa zakończył kompletowanie składu

Zarząd Klubu Sportowego „AZS Częstochowa” Sportowa Spółka Akcyjna informuje, że w dniu dzisiejszym zostały zamknięte sprawy transferowe zespołu Wkręt-met Domex AZS Częstochowa na sezon 2007/2008.

Nowym zawodnikiem zespołu został Wojciech Gradowski (kontakt dwuletni), który w poprzednim sezonie grał w Resovii Rzeszów. Pierwszym trenerem zespołu Wkręt-met Domex AZS od dnia dzisiejszego jest Radosław Panas.

Kadra zespołu w sezonie 2007/2008:
- Wojciech Gradowski
- Billings Brook
- Eatherton Phillip
- Gacek Piotr
- Gierczyński Krzysztof
- Janeczek Bartosz
- Nowakowski Piotr
- Stelmach Andrzej
- Szczerbaniuk Robert
- Wierzbowski Krzysztof
- Wika Marcin
- Woicki Paweł
- Wrona AndrzejZ klubem rozstał się Adrian Patucha. Po trzech sezonach gry w częstochowskim AZS-ie odszedł do Mostostalu Kędzierzyn. Będzie tam zmiennikiem Czecha Jakuba Novotnego.

Na pozycji atakującego Wkręt-Met ma do dyspozycji Brooka Billingsa oraz Bartosza Janeczka i dlatego mógł sobie pozwolić na oddanie Patuchy. Losy 24-letniego siatkarza ważyły się przez kilka tygodni. Wybrał Mostostal, który potrzebował dobrej klasy, doświadczonego zmiennika dla Jakuba Novotnego.

Mogliśmy łatać tę pozycję naszymi młodymi siatkarzami. Jednak są zalecenia między innymi od Raula Lozano, aby grali oni na przyjęciu, bo na tej pozycji jest bardzo mało wartościowych zawodników. Natomiast Adrian Patucha jest pełnowartościowym zmiennikiem – tak prezes Mostostalu Kazimierz Pietrzyk komentował transfer na internetowej stronie klubu.

Patucha grał w AZS-ie trzy ostatnie sezony i nie mógł się przebić do podstawowego składu. Wchodził najczęściej na zagrywkę, chociaż podczas ostatnich rozgrywek kilka razy z niezłym skutkiem zastępował Billingsa. Dostał szansę m.in. w meczach o brązowy medal z PZU AZS-em Olsztyn.

Postanowiliśmy coś zmienić w naszej strategii i dać szansę innym – tłumaczy decyzję trener Wkręt-Metu Radosław Panas. – Adrian, Bartosz Gawryszewski i Michał Żuk grali tutaj kilka lat i nie potrafili się przebić do składu. W ich miejsce przyszli młodsi i być może w perspektywie kilku lat będą grać więcej. Taką bynajmniej mamy nadzieję.

źródło: azsczestochowa.pl, gazeta.pl, inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved