Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Karolina Ciaszkiewicz i Natalia Bamber w BKS Bielsko-Biała

Karolina Ciaszkiewicz i Natalia Bamber w BKS Bielsko-Biała

Trzecia drużyna LSK w sezonie 2006/2007, wzmacnia się. Dziś do zespołu dołączyły kolejne zawodniczki: Karolina Ciaszkiewicz (Centrostal Bydgoszcz) oraz Natalia Bamber (Muszynianka Muszyna).

25-letnia Bamber to reprezentantka Polski, złota medalistka ME seniorek z 2005 roku. Wychowanka Zawiszy Sulechów ma w swoim dorobku także złote medale mistrzostw Starego Kontynentu kadetek (1999) i juniorek (2001). Mierząca 186 cm wzrostu zawodniczka, z równym powodzeniem może występować na trzech pozycjach na boisku, jako środkowa bloku, przyjmująca i atakująca. W ostatnich dwóch sezonach Natalia występowała w barwach Muszynianki Fakro Muszyna.

28-letnia Karolina Ciaszkiewicz występowała już w bielskim klubie w latach 1998-2002. Była kapitanem bielskiego zespołu, który sięgnął po brąz MP, w sezonie 1999/2000. Jest wychowanką wrocławskiej Gwardii, a w poprzednich sezonach reprezentowała Danter Poznań i Centrostal Focus Park Bydgoszcz. Nominalną pozycją na boisku Ciaszkiewicz jest przyjęcie z atakiem. Obie zawodniczki znajdują się w kadrze – „Pekin 2008”.Po poprzednim sezonie z BKS-u odeszło aż pięć siatkarek (Mariola Wojtowicz, Monika Smak, Fatma Duygu Sipahioglu, Rositsa Yaneva, Anna Podolec). Na ich miejsce klub pozyskał już wcześniej Beatę Strządałę (Farmutil Piła) oraz Annę Kaczmar, wychowankę klubu, która w poprzednim sezonie reprezentowała barwy PLKS Pszczyna. W kadrze zawodniczej BKS Aluprof na sezon 2007/2008, pozostało jeszcze jedno wolne miejsce.

No i jeszcze jeden, ale jakże istotny wakat – na ławce trenerskiej.

Nazwisko nowego szkoleniowca powinniśmy poznać w ciągu tygodnia, najdalej 10-ciu dni – informuje Ryszard Bortliczek, dyrektor bielskiego klubu. – W przewidzianym terminie, czyli do końca czerwca br. napłynęło pięć konkursowych ofert i na dziś tylko tyle mogę w tej materii powiedzieć.

Tymczasem bielszczanki po losowaniu w Luksemburgu poznały pucharowego rywala. W 1/16 Pucharu CEV BKS Aluprof zmierzy się, w dwumeczu, z czwartą drużyną ligi hiszpańskiej – Universidad de Burgos. W ubiegłym sezonie w drużynie z Półwyspu Iberyjskiego występowały m.in. Kubanka Enia Martinez, Ukrainka Regina Miłosierdowa oraz Brazylijki – Carina Puccinelli i Maria Cristina Luande.

Nie mamy zbyt dużej wiedzy o hiszpańskim zespole, ale zadowalający jest fakt, że w przy obowiązującym regulaminie rozgrywek pucharowych i tzw. złotym secie, decydujący mecz odbędzie się w naszej hali – podkreśla Bortliczek. – Na razie czeka nas wybór szkoleniowca i dokończenie procesu budowy zespołu. Mieliśmy „na celowniku” zawodniczkę na pozycję środkowej bloku, ale ta jakoś nie kwapi się do dotrzymania danego słowa. Nie wiem, muszę na chłodno przemyśleć jak zareagować w tej sytuacji. Może być i tak, że kwestię obsady dwunastego miejsca w kadrze zespołu pozostawimy nowemu trenerowi – dodaje dyrektor bielskiego klubu.

źródło: bks.bielsko.pl, inf. własna, sportowebeskidy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved