Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Jan Such: Nie lekceważymy rywala

Jan Such: Nie lekceważymy rywala

Rzeszowscy siatkarze w pierwszej rundzie Pucharu Challenge Cup będą mieli wolne i rywalizację rozpoczną dopiero od II rundy, której pierwsze mecze odbędą się 16 października - rewanż tydzień później.

Pierwszym rywalem podopiecznych Jana Sucha będzie zwycięzca dwumeczu I rundy Lase-R Ryga – University of Ulster.

Asseco Resovia dopiero od II rundy rozpocznie rywalizację w Pucharze Challenge Cup. To chyba dobra wiadomość zarówno dla pana, jak i dla rzeszowskich siatkarzy.Jan Such: – Będziemy mieli z pewnością więcej czasu na zgranie zespołu, bowiem jak doskonale wiadomo, w drużynie zaszło wiele zmian. Dodatkowym plusem wolnego losu w pierwszej rundzie jest fakt, że termin pierwszego meczu pucharowego pokrywa się z inauguracją PLS. Teraz będziemy się mogli skupić na lidze i na optymalnym przygotowaniu do inauguracyjnego pojedynku z Mostostalem.

Rywalem pana podopiecznych w pierwszych meczach pucharowych będzie ktoś z dwójki Lase-R Ryga – University of Ulster. Co pan wie na temat tych zespołów?

Jan Such: – Wydaje się, że na 90 proc. naszym rywalem będzie zespół z Rygi. Nie lekceważymy przeciwnika, bowiem naszym celem minimum w pucharach jest IV runda. W niej mogą się zacząć schody, bowiem możemy trafić np. na zespół z Rosji lub Włoch.

Terminy Challenge Cup i PLS pokrywają się ze sobą. Jak działacze Asseco Resovii zamierzają rozwiązać ten problem?

Jan Such: – Ten problem jest rozwiązany niejako odgórnie. Wiadomo, że mecze pucharowe rozgrywane będą zgodnie z terminarzem, a będziemy przekładać mecze PLS. Pojedynki ligowe, które dublują się z meczami pucharowymi, będziemy rozgrywać w tygodniu, najprawdopodobniej w środy.

źródło: Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved