Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > „Dzika karta” dla Francji

„Dzika karta” dla Francji

fot. archiwum

Władze Światowej Federacji Siatkówki postanowiły przyznać prawo gry w finale turnieju Ligi Światowej w katowickim Spodku reprezentacji Francji. Tym samym Trójkolorowi dołączyli go grona pięciu finalistów, którzy znani są już od piątku.

W myśl zasad, do otrzymania "dzikiej karty" kandydowały tylko zespoły, które zajęły drugie miejsca w grupach, czyli Finlandia, Kuba i Francja. Największe szanse na jej zdobycie miała reprezentacja Francji.

 

Polska jako organizator turnieju finałowego LŚ, ma prawo zgłosić do FIVB z kim woli grać. – Jutro zadzwonię do FIVB i zasugeruję, żeby "dziką kartę" przyznać Francuzom. Ale muszę to jeszcze skonsultować z trenerami naszej reprezentacji – mówił w niedzielę Mirosław Przedpełski , prezes PZPS.Oficjalnie wiadomo już, że FIVB zgodziło się, by Francja zagrała w turnieju finałowym Ligi Światowej, który będzie rozgrywany między 11 a 15 lipca w katowickim Spodku. Biało – czerwoni zagrają więc w swojej grupie z kadrą USA oraz Francji. W drugiej spotkają się Rosjanie, Bułgarzy i Brazylijczycy.

źródło: inf. prasowa, sports.pl

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved