Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT w Stavanger: Tryumf Marcio Araujo i Fabio

WT w Stavanger: Tryumf Marcio Araujo i Fabio

Rozstawieni z numerem 13, Marcio Araujo oraz Fabio, zapewnili Brazylii ciągłość zwycięstw w ConocoPhillips Grand Slam w Stavanger. Po 55 minutach gry pokonali parę nr 14, Holendrów Reindera Nummerdora oraz Richarda Schuila 21:14, 27:25.

Niedzielne zwycięstwo było drugim złotem brazylijskiej pary w tym sezonie, a 9 w dotychczasowych 35 wspólnych startach w turniejach SWATCH FIVB World Tour. Wygrana w Stavanger pozwoliła im zainkasować 43,5 tyś. dolarów. Dodatkowo Fabio został wybrany MVP zawodów.

Potrzebowaliśmy tego złota – powiedział Marcio Araujo, dla którego było to już 17 zwycięstwo w 91 starcie w zawodach organizowanych przez FIVB. – To był nasz najlepszy turniej odkąd zwyciężyliśmy we Włoszech w zeszłym miesiącu. Wygrywaliśmy zawsze dużo meczów, ale nie koniecznie te najważniejsze. W zeszłym tygodniu w Paryżu wyszliśmy z grupy bez porażki, ale nie sprostaliśmy rywalom w pierwszym spotkaniu pucharowym. Tym razem grupę przeszliśmy bez straty seta, a później udało nam się dojść aż do finału.

Od 27 maja, po pokonaniu w bratobójczym finale Emanuela i Ricardo (Roseto degli Abruzzi 2007), w kolejnych zawodach Marcio Araujo i Fabio plasowali się koleno na 17, 3 oraz 9 pozycji.

Ten sukces jest dla mnie bardzo ważny ze względu na córkę (sześcioletnia Mierla). Rok temu chciała dostać miecz Wikingów, który za zwycięstwo otrzymał tutaj Emanuel – wyznał Marcio Araujo. – Powiedziałem jej, że teraz to miecz Emanuela, ale wrócę tu za rok i zdobędę go dla niej. W nadchodzącym tygodniu wracam do Brazylii, żeby dać jej miecz. Będzie bardzo szczęśliwa.

Nummerdor i Schuil znaleźli się w finale po raz drugi w karierze. W maju podczas zawodów w Bahrajnie wywalczyli swoje pierwsze złoto. Za zajęcie drugiego miejsca w Stavanger Holendrzy otrzymali 29,5 tyś. dolarów.

Para z kraju tulipanów podniosła się po zeszłotygodniowym niepowodzeniu (25 miejsce w Paryżu), przeszła fazę grupową bez straty seta, a w fazie pucharowej zwyciężyła trzy spotkania, co pozwoliło jej dotrzeć do finału. Tam po raz pierwszy w historii swoich występów w World Tour trafiła na Marcio Araujo i Fabio.

Aby po raz drugi w tym sezonie awansować do finału wielkoszlemowego turnieju , brazylijczycy musieli pokonać rozstawionych z numerem 11 Chińczyków Wu/Linyin Xu. Spotkanie trwało 72 minuty i zakończyło się zwycięstwem Canarinhos 2:1 (21:19, 19:21, 15:12). W drugim półfinale Nummerdor i Schuil pokonali parę nr 7, Rosjan Igora Kolodinsky’ego oraz Dmitrija Barsouka 2:0 (21:13, 21:19) po 42 minutach walki.

W spotkaniu o brąz Wu/Xu poradzili sobie z silnymi serwisami Rosjan pokonując ich 2:1 (21:18, 19:21, 15:13). Mecz trwał 66 minut. W nagrodę za zajęcie trzeciej pozycji w Stavanger Azjaci otrzymali 23 tyś dolarów. Kolodinsky/Barsouk zainkasowali 18,4 tyś dolarów.

ConocoPhillips Grand Slam był czwartym z trzynastu turniejów Wielkiego Szlema w kalendarzu SWATCH_FIVB World Tour 2007. Turniej kobiet zakończył się w sobotę zwycięstwem Amerykanek Jen Boss/Aprill Ross nad Jia Tian i Jie Wang z Chin 21-14, 21-12.

W czwartek cykl SWATCH_FIVB World Tour przenosi się do Montrealu, aby później powrócić do Europy, a konkretnie do Berlina, gdzie odbędzie się kolejny turniej Grand Slam.

źródło: fivb.org, inf. własna