Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Todor Aleksiew bliski podpisania kontraktu z Mostostalem

Todor Aleksiew bliski podpisania kontraktu z Mostostalem

Reprezentant Bułgarii, Todor Aleksiew jest o krok od podpisania kontraktu z ekipą z Kędzierzyna. Jak powiedział w rozmowie ze Strefą Siatkówki, możliwe, że nastąpi to w ciągu kilku najbliższych dni, w czasie których Bułgarzy będą trenować w kędzierzyńskiej hali przy ul. Mostowej.

Czy to prawda, że zobaczymy cię w Polsce w nowym sezonie?

Na dzień dzisiejszy jeszcze nie mogę powiedzieć, że jestem zawodnikiem polskiej ligi, ponieważ kontraktu nie podpisałem. Wiem, że między polskim zespołem a klubem, do którego przynależę, czyli Lewskim toczą się rozmowy, faksują kontrakty itd.Możemy powiedzieć głośno, że chodzi o klub z Kędzierzyna?

Tak, Kędzierzyn wysłał faksem kontrakt do Lewskiego, Lewski coś im odesłał, właściwie nie wiem co i wszystko jest na najlepszej drodze, że podczas pobytu w Polsce podpiszę kontrakt z tym klubem.

Co wiesz o tym zespole?

Pamiętam ten klub z rozgrywek Ligi Mistrzów, graliśmy przeciwko nim z Lewskim Sofia. Sprawdzałem ostatnio jak radzą sobie teraz w polskiej lidze i radzą sobie całkiem nieźle. To dobry klub, kupili również Novotnego, to bardzo duże wzmocnienie dla zespołu. Poza tym nie wiem zbyt wiele o nich.

Wkrótce będziesz miał okazję zobaczyć miasto i halę, jedziecie tam na zgrupowanie.

Słyszałem że mają ładną, nową halę, przekonam się o tym już w poniedziałek, gdyż jedziemy tam prosto z Katowic. Z tego co wiem Kędzierzyn nie chce tworzyć zespołu na jeden sezon. Dlatego ich zawodnicy są przeważnie młodzi, jak ja (śmiech). Chcą stworzyć zespół na przyszłość i to mi się bardzo podoba.

Rozmawiałeś o Polsce z Nikolajem albo Ewgenim?

Rozmawiałem z Ewgenim Iwanowem na temat polskiej ligi. Jesteśmy bliskimi przyjaciółmi, więc zasięgałem u niego opinii na ten temat. Powiedział mi, że w Polsce jest bardzo ciężko. Ale ciężko w takim pozytywnym znaczeniu, że liga jest silna, że wiele zespołów jest na wyrównanym poziomie i że naprawdę można się wiele nowego nauczyć grając w Polsce.

Na ile sezonów będzie to kontrakt?

Bardzo zależy mi na stabilizacji, na tym, aby co roku nie zmieniać klubów, chciałbym grać w Polsce dłużej niż jeden sezon. Co prawda kontrakt z Mostostalem będzie z tego co wiem na jeden sezon, ale umówiliśmy się, że jeśli klub bedzie zadowolony zostanę dłużej.

Słyszałam, że miałeś propozycje z Włoch?

Miałem co prawda propozycje z Włoch, ale mój klub odmówił wszystkim klubom, które o mnie zabiegały. Właściwie to nie wiem dlaczego. Chciałbym grać kiedyś we Włoszech, ale na dzień dzisiejszy chcę grać w Polsce.

Czego mogę ci życzyć?

Życz mi podpisania kontraktu z Kędzierzynem.

* Z zawodnikiem rozmawiała Anna Więcek – Strefa Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved