Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Piotr Gacek: Patrzymy tylko w przyszłość

Piotr Gacek: Patrzymy tylko w przyszłość

fot. archiwum

- Zdajemy sobie sprawę, że seria naszych zwycięstw się kiedyś skończy. Nie ma drużyny niepokonanej. Możemy przegrać jakiś mecz, chociaż nigdy nie dopuszczamy do siebie takich myśli przed spotkaniem - powiedział po czwartym zwycięstwie nad Bułgarią Piotr Gacek.

Piotr Gacek , libero reprezentacji Polski:

Bardzo cieszę się z wygraliśmy kolejne spotkanie z Bułgarami. To już czwarta wygrana z tym zespołem w rozgrywkach Ligi Światowej 2007. Myślę, że zagraliśmy dobre spotkanie i nie przez przypadek po raz kolejny pokonaliśmy brązowych medalistów mistrzostw Świata. Teraz zgrupowanie w Spale. Zarówno ja jak i Krzysiek Ignaczak będziemy walczyć o miejsce w składzie, gdyż nie jest sprawą zamkniętą to, który z nas zagra. W grupie będziemy mieli Amerykanów i zespół, któremu zostanie przyznana dzika karta. Siatkarzy USA znamy z zeszłego roku, drugą drużynę poznamy już niedługo. Jednak nieważne jaki przeciwnik to będzie, musimy po prostu zagrać na maksimum swoich możliwości i koncentrować się przed każdym spotkaniem.

 W ostatnim czasie wygraliśmy naprawdę sporo spotkań, nie sprostaliśmy tylko Brazylii. Uważam, że w miarę jedzenia apetyt rośnie. Zdajemy sobie z tego sprawę, że wszyscy oczekują od nas, abyśmy pokonali słynnych Canarinhos, ale spokojnie, naprawdę. Pracujemy bardzo ciężko, z meczu na mecz staramy się podnosić swoje umiejętności. Wierzymy, że przyjdzie taki dzień, kiedy okażemy się najlepsi. Ciężko na to pracujemy. Na razie zdajemy sobie sprawę z tego, że nie gramy perfekcyjnie.

 

Musimy przeanalizować nasze mankamenty, które były widoczne w spotkaniach z Bułgarią. Naprawdę niewiele nam brakuje do tego, żeby złapać optymalną formę, ale jednak ciągle coś nie styka. Zdarzają się nam słabsze momenty w grze, ale to wszystko jest możliwe do poprawienia.

 

Zdajemy sobie sprawę, że seria naszych zwycięstw się kiedyś skończy. Nie ma drużyny, która nigdy nie przegrywa. Możemy przegrać jakiś mecz, chociaż nigdy nie dopuszczamy przed spotkaniem takich myśli do siebie. Myślę, że jesteśmy tak twardzi i psychicznie przygotowani, że jakaś ewentualna porażka nas nie rozbije. Koncentrujemy się z meczu na mecz. Nie rozpatrujemy tego, co jest już za nami. Patrzymy tylko w przyszłość.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved