Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Piast Szczecin w punkcie wyjścia

Piast Szczecin w punkcie wyjścia

fot. archiwum

Środkowa Sylwia Wojcieska i przyjmująca Magdalena Łebkowska nie wzmocnią Piasta Szczecin. Wybrały inne oferty. Za to w sprawie wymiany rozgrywających między Piastem a Chemikiem Police doszło do konsensusu.

W piątek późnym wieczorem Wojcieska i Łebkowska zakomunikowały, że nie zamierzają podpisać kontraktów z Piastem. Sylwia Wojcieska z Wisły Kraków zastanawia się nad propozycją z LSK, a Magda Łebkowska z AZS Warszawa zasili beniaminka I ligi PLKS Pszczyna.

 

Dziewczyny długo zwlekały i szczerze mówiąc postąpiły wobec nas nie fair. Jesteśmy w punkcie wyjścia, ale takie jest życie. Zawodniczki miały prawo wyboru. My nie załamujemy rąk, szukamy dalej. Tak żeby wybrać dla klubu optymalne rozwiązanie – mówi prezes Piasta, Adam Kulbiej . 

Piast ma po dwie kandydatki na środkową i przyjmującą. Prowadzone są rozmowy m.in. z Mają Soją z Muszynianki Muszyna i Sandrą Cabańską z Legionovi Legionowo. – Nie wiem, czy Kingę Kasprzak da się w ogóle zastąpić. Ale myślę, że Maja jest odpowiednią kandydatką na tę pozycję – uważa Kulbiej.

 

Kto będzie środkową bloku w przyszłym sezonie? Pod uwagę brane są Katarzyna Jóźwicka z AZS Warszawa i Edyta Rzenno z Nafty Piła. – Słyszałem, że Jóźwicka przebywa teraz w Meksyku. Po jej powrocie podejmiemy konkretne rozmowy. Środkowa Nafty? Zobaczymy, co z tego wyniknie – mówi Kulbiej.

 

Doszło również do spotkania prezesa Kulbieja z prezesem Chemika Wiktorem Szostakiem . Sternicy klubów osiągnęli porozumienie. – Jeżeli Chemik pozyska nową rozgrywającą – zgodzi się na wypożyczenie nam Kasi Ciesielskiej – wyjaśnia Kulbiej.

 

Wtedy do Chemika zostanie wypożyczona druga rozgrywająca Piasta Magdalena Strąg . – Ta dziewczyna, żeby podnieść swoje kwalifikacje musi grać. U nas w rywalizacji z Martą Szymańską miałaby niewielkie szanse. Myślę, że Chemik to dla niej odpowiedni zespół, a my nie chcielibyśmy trącić jej z pola widzenia, bo ma talent – uważa Kulbiej.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved