Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Matej Kazijski: Będę grał w Trento za wszelką cenę

Matej Kazijski: Będę grał w Trento za wszelką cenę

Najlepszy siatkarz Europy 2006 roku wciąż nie może powiedzieć, że udało mu się uwolnić od dożywotniego kontraktu ze Slawią. Jak mówi jednak Strefie Siatkówki ucieknie się do każdego sposobu, aby kolejny sezon spędzić w Trento.

Twój ojciec twierdzi, że na pewno zagrasz w Trento.

Ja również tak twierdzę, chociaż cała sprawa nie została jeszcze ostatecznie zakończona. Mam nadzieję, że kiedy wrócę do Bułgarii po finale Ligi Światowej, będę już mógł powiedzieć, że jestem wolnym siatkarzem. Pracują nad tym moi prawnicy.Dlaczego podpisałeś dożywotni kontrakt?

Wszyscy podpisują z jakimiś klubami. To norma w Bułgarii, pozostałość jeszcze po okresie komunizmu. Jak się jest młodym, głupim, a na dodatek bardzo chce się grać w siatkówkę, to wierzy się bezinteresownie wszystkim. Ja też uwierzyłem.

Czy to prawda że chcesz zwrócić się nawet do FIVB z prośba o pomoc?

Jeśli będzie to konieczne to tak. Jestem narazie niepewny swojej przyszłości, a kto ma mi pomóc w takim przypadku, jeśli nie światowa federacja. Mam nadzieję, że nie będę musiał zwracać się do nich i uda się to wszystko rozwiązać w inny sposób, ale jeśli nie będzie wyjścia to poproszę o pomoc FIVB.

Bierzesz pod uwagę szantaż, że jak nie puszczą cię do Włoch to całkowicie odmówisz grania?

Tak, ucieknę się do każdego sposobu i każdej metody żeby uwolnić się z tego kontraktu. Jestem w stanie zmarnować sobie sezon i przestać całkiem grać w siatkówkę klubową, jeśli będzie miało mi to pomóc na przyszłość.

Dlaczego tak bardzo nie chcesz grać już w Rosji?

Chcę zmienić klimat. Rosja była ciekawym doświadczeniem i przygodą dla mnie, ale definitywnie powiedziałem klubowi, że chcę odejść i nie zagram dla nich w następnym sezonie. Decyzja ta jest nieodwołalna.

* Z zawodnikiem rozmawiała Anna Więcek – Strefa Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved