Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ: Teraz Spała

LŚ: Teraz Spała

fot. archiwum

Czeka nas tydzień ciężkiej pracy w Spale - powiedział po spotkaniach z Bułgarią Paweł Zagumny. - Tak naprawdę musimy jeszcze poprawić każdy element naszej gry! Aby nie zawieść tak wspaniałej publiczności będziemy ostro trenować przez najbliższy weekend.

W podobnym tonie wypowiadali się inni nasi reprezentanci. – Wolna niedziela i do pracy! – przyznał Piotr Gacek. – Mamy tydzień czasu, aby przygotować jak najwyższą formę. Nabraliśmy pewności siebie, jesteśmy przekonani o swoich umiejętnościach i myślę, że będzie dobrze.

 

Zarówno my, jak i kibice, marzymy o finale Ligi Światowej z Brazylią – dodał Zagumny . – Ale nie zapominajmy, że podczas turnieju w Spodku nie gramy od razu wielkiego finału. Trzeba tam najpierw awansować. 

Marzę, aby za kilkanaście dni Spodek był jeszcze bardziej roztańczony i radosny niż podczas meczów z Bułgarią – przyznał kapitan biało-czerwonych, Piotr Gruszka . – Chociaż tak naprawdę trudno sobie wyobrazić jeszcze lepszą atmosferę.

 

Jednocześnie selekcjoner reprezentacji Polski – Raul Lozano – stanowczo zaprzeczył jakoby wszyscy zawodnicy powołani na ostatnie spotkania z Bułgarami mieli wystąpić podczas turnieju finałowego Ligi Światowej w Katowicach (11.-15.07.). – Mamy przed sobą tydzień zgrupowania w Spale i tam podejmę ostateczne decyzje co do kształtu składu – przyznał argentyński szkoleniowiec.

 

Lozano dodał, że starał się podczas tegorocznej LŚ często rotować składem. – Nie chciałem niepotrzebnie męczyć siatkarzy – powiedział. – Wszyscy, oprócz Łukasza Żygadło, mieli tydzień wolnego. Długie podróże, zmiany czasu i klimatu mogły nas wyczerpać, ale starałem się tak zmieniać zawodników, aby wszyscy byli wypoczęci przed najważniejszym turniejem.

źródło: supervolley.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved