Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. D: Argentyna bez zwycięstwa w tej edycji Ligi Światowej

LŚ, gr. D: Argentyna bez zwycięstwa w tej edycji Ligi Światowej

Tak słabego występu swoich siatkarzy w Lidze Światowej nie pamiętaj kibice Argentyny. Ich reprezentacja przegrała wszystkie spotkania, w tym ostatnie u siebie z Chinami.

Argentyńczycy mimo dużo lepszej od rywali postawy w bloku (wygrali w tym elemencie 12-3) i świetnej gry swojego kapitana Gustavo Scholtisa (21 punktów w całym meczu) nie zdołali uniknąć porażki w ostatnim meczu z Chinami. Goście grali znacznie lepiej w ataku i zagrywce, a zespół Jona Uriarte nie potrafił znaleźć recepty na ich kombinacyjną grę.

Argentyńczycy wyraźnie dominowali tylko w pierwszym secie, którego wygrali do 18. W kolejnych, choć nie bez problemów, zwyciężali już Chińczycy i zakończyli cały mecz w czterech setach.

Najskuteczniejszym graczem spotkania był wspomniany Scholtis (21 punktów). W zespole Chin również najwięcej punktów zdobył kapitan drużyny – Shen Qiong zapisał na swoim koncie 20 "oczek".

Argentyna – Chiny 1:3

(25:18, 21:25, 26:28, 25:27)

Argentyna: Gustavo Scholtis (21), Diego Stepanenko (6), Ignacio Bernasconi (6), Leandro Concina (6), Lucas Chavez (16), Rodrigo Aschemacher (5), Martin Meana (libero) oraz Santiago Orduna, Lucas Ocampo (7), Martin Hernandez (1).

Chiny: Cui Xiaodong (2), Cui Jianjun (9), Yu Dawei (9), Shen Qiong (20), Jiang Fudong (1), Fang Yingchao (12), Ren Qi (libero) oraz Weijun Zhong (2), Yuan Zhi (11), Guo Peng (4), Li Chun (2), Liang Chunlong.