Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. C: Awans Rosji, Kuba z szansą na dziką kartę

LŚ, gr. C: Awans Rosji, Kuba z szansą na dziką kartę

W ostatnich spotkaniach grupy C Ligi Światowej Kuba pokonała Egipt, a Serbia rozbiła Rosję. Mimo wysokiego zwycięstwa Serbowie przegrali rywalizację z Kubą o drugie miejsce w grupie gorszym stosunkiem małych punktów.

Po raz kolejny Egipcjanie nie mieli zbyt wiele do powiedzenia w stareciu z reprezetnacją Kuby. Goście z Ameryki Południowej wygrali kolejny mecz bez straty seta i zakończyli rozgrywki grupowe na drugiej pozycji.

Trener Egipcjan dokonał kilku zmian w porównaniu do piątkowego meczu, jednak nie przyniosły one spodziewanego rezultatu. Jedynie pierwsza odsłona była zacięta. Kubańczycy prowadzili na pierwszej przerwie technicznej 8:6 oraz 16:13 przy drugiej. Ta minimalna przewaga wystarczyła jednak aby zakończyć tę partię sukcesem. Kolejne dwie nie były już tak emocjonujące. Wyraźna przewaga Kubańczyków miała przełożenie na wynik. Mecz zakonczył atakiem Dominico .

Egipt – Kuba 0:3

(23:25, 17:25, 22:25)

Rosjanie, któzy mieli już zapewniony awans do finałów i Serbowie, którzy liczyli jeszcze na cud rozegrali bardzo jednostronne widowisko. Serbowie licząc, że uda się pokonać w małych puntkach Kubańczyków rozegranli najlepsze z dotychczasowych spotkań tegorocznej Ligi Światowej. Mimo zwycięstwa 3:0 w małych punktach lepsi okazali się Kubańczycy, którzyz ajęli drugie miejsce.

Ostatni mecz grupy C rozpoczął się od wyrównanej walki. W końcówce przy stanie 21:20 dla Serbów gospodarze wzmocnili atak, skuteczny Nikola Kovacević rozstrzygnął partię na korzyść Serbów. W drugim secie Serbowie dominowali nad rywalem w każdym elemencie. Kluczem do sukcesu okazał się blok, który przyniósł Serbom zwycięstwo 25:16. Ostatnia partia meczu rozpoczęła się po myśli Rosjan, prowadzili 9:7 ale tuż przed drugą przerwą techniczną Serbom udało się doprowadzić do remisu 15:15. Przy stanie 21:18 dla Serbów blokiem popisali się Miljković i Gerić a chwilę później Miljković zaserwował asa. To wystarczyło aby partię zakończyć 25:19 i cały mecz 3:0.

Serbia – Rosja 3:0

(25:22, 25:16, 25:19)