Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ gr.B: Japończycy wygrali drugi mecz z Francją

LŚ gr.B: Japończycy wygrali drugi mecz z Francją

Reprezentacja Japonii pokonała w drugim meczu zespół narodowy Francji 3:1. Za tydzień drużyna z Azji rozegra ostatnie dwa spotkania z Włochami.

W drugim meczu pomiędzy zespołami Japonii i Francji górą byli gospodarze. Najwięcej punktów dla Japończyków zdobył Yu Koshikawa – 21, zaś w drużynie Francji najlepiej punktował Antonin Rouzier – 11.

Set pierwszy rozpoczął się od minimalnego prowadzenia Japończyków, którzy na pierwszą przerwę techniczną schodzili przy stanie 8:7. W kolejnych minutach asem popisał sie Takaaki Tomimatsu a punkt z bloku zdobył Koshikawa . Wkrótce jednak po udanych akcjach w wykonaniu Pujola Francuzi wysunęli się na prowadzenie 14:12 i zaniepokojony trener Japonii poprosił o czas. Nie przyniosło to jednak rezultatu i na drugiej przerwie technicznej było już 16:13 dla "trójkolorowych". Po asie serwisowym Pujola Francja zdobyła 19. punkt (19:15), a po bloku na Koshikawie na tablicy pojawił się wynik 21:16. Set zakończył się atakiem z prawego skrzydła w wykonaniu Rouziera .

W secie drugim walka między drużynami była bardzo zacięta i na pierwszej przerwie technicznej zaledwie o jedno "oczko" lepsi byli Japończycy. W ekipie Japonii dobrze grali Shimizu oraz Koshikawa i przy wyniku 12:10 dla gospodarzy o chwilę przerwy dla Francji poprosił trener. Dobrze funkcjonował japoński blok (TomimatsuIshijima ) i na drugiej przerwie technicznej Japonia prowadziła już trzema punktami (16:13). Francuzom nie pomogła nawet zmiana Loic Le Marreca za Pujola , ponieważ wkrótce Japończycy mieli na swoim koncie 19. punkt (19:14). Ich przewaga systematycznie rosła (21:15, 22:16) i ostatecznie pewnie wygrali drugiego seta do 20.

Set trzeci rozpoczął się od serii udanych zagrywek Koshikawy . Także dobra gra Ishijimy przyczyniła się do prowadzenia Japonii 8:5. 11. punkt dla gospodarzy zdobył Ishijima (11:6), a po skutecznym bloku Japonii o czas poprosili Francuzi. Trenerowi ciężko jednak było uspokoić grę swojej drużyny i wkrótce kolejny punkt z zagrywki zdobył Ishijima . Po kiwce Yoshihiko Matsumoto Japonia prowadziła 16:9. Po ataku Ishijimy przewaga Japonii jeszcze się powiększyła (19:12) i ostatecznie gospodarze pewnie wygrali tego seta 25:19 i w całym meczu wyszli na prowadzenie 2:1.

W secie czwartym Pujol zablokował Ishijimę , Granvorka zaatakował z prawego skrzydła i Francja prowadziła na pierwszej przerwie technicznej 8:7. Przy stanie 11:9 dla gości do gry poderwała sie Japonia, wzmacniając głównie swoją zagrywkę. Francuzi jednak nie chcieli sie zbyt łatwo poddać. Po bloku Pujola na Ishijimie było 14:12, a wkrótce kolejny punkt z bloku zdobył Slavev (16:13). Po przerwie Japończycy poderwali się do walki. Świetnie w obronie grał Ishijima i gospodarze wyrównali 17:17. W drużynie Francji nastąpił przestój, co wykorzystała Japonia (20:18). W końcówce partii dwa z rzędu punkty wywalczyłIshijima (22:19 i 23:19), następnie asa zdobył Koshikawa (24:19), a ostatnie "oczko" padło łupem Matsumoto .

Japonia – Francja 3:1

(19:25, 25:20, 25:19, 25:20)

Składy:

Japonia : Kawaura, Shimano, Tomimatsu, Shimizu, Tsumagari Katsutoshi (L), Ishijima Yusuke , Koshikawa oraz Tomonaga, Matsumoto, Imada

Francja : Pujol, Slavev, Hardy, Rouzier, Samica, Kieffer, Exiga (L) oraz Kapfer, Granvorka, Le Marrec, Geiler