Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Konferencja prasowa po meczu Polska – Bułgaria

Konferencja prasowa po meczu Polska – Bułgaria

fot. archiwum

Polska reprezentacja pokonała po raz drugi w ciągu tego weekendu Bułgarię 3:1. Oto co po tym spotkaniu mieli do powiedzenia kapitanowie i trenerzy obydwu zespołów.

Myślę, że dziś zagraliśmy lepiej i ten mecz był ładniejszy, jeśli chodzi o grę niż wczoraj. Podobnie jak wczoraj przegrywaliśmy końcówki setów i najbardziej żal tych dwóch ostatnich akcji w czwartym secie. Być może doprowadzilibyśmy do tie-breaka, a wtedy wynik byłby sprawą otwartą – podsumował dzisiejsze spotkanie Plamen Konstantinov , kapitan reprezentacji Bułgarii.

 

Zgodnie z obietnicą złożoną wczoraj poinformował zebranych o tym iż w przyszłym sezonie zagra w lidze greckiej – Podpisałem kontrakt z Iraklisem Saloniki. W Polsce panuje świetna atmosfera na meczach i na pewno będę bardzo za tym tęsknił. To prawdziwa przyjemność grać dla takich kibiców jacy są w waszym kraju. Myślę, że tu kibice kochają siatkówkę jak nigdzie indziej na świecie – dodał Konstantinov. 

Myślę, że my również zagraliśmy o wiele lepiej niż wczoraj. Cieszy to na bardzo, bo widać, że potrafmy wyciągać wnioski. Zagraliśmy bardziej konsekwentnie szczególnie w końcówkach setów. Dziś mecz był o wiele trudniejszy, gdyż nasi przeciwnicy zagrali znacznie lepiej. Cieszy nas ten nasz indywidualny rekord i mam nadzieję, że utrzymamy ten stosunek zwycięstw do porażek do końca Ligi Światowej. Chcemy tego szczególnie dla kibiców, żeby bawili się tak dobrze na koniec rundy finałowej, jak dziś – powiedział Piotr Gruszka , kapitan reprezentacji Polski.

 

To nasza czwarta porażka w tych rozgrywkach i to z reprezentacją Polski. Zawsze przegrywaliśmy 3:1 i z tego powodu jest mi bardzo przykro – powiedział Martin Stoew , trener reprezentacji Bułgarii. – To co mnie cieszy to , że te wszystkie mecze były bardzo wyrównane, no może poza tym jednym setem wczoraj. Mogłem się przekonać na kogo mogę liczyć , a na kogo mniej w turnieju finałowym. Chciałem też zobaczyć jak zachowa się zespół bez swoich dwóch podstawowych zawodników i okazało się, że mamy potencjał, co z kolei powinno procentować później gdy Ci zawodnicy nabiorą większego doświadczenia – dodał trener Stoew.

 

Chciałbym podziękować tym wszystkim kibicom, którzy tu dziś przyszli, bo po raz kolejny zaskoczyli mnie wspaniałym dopingiem. To wspaniałe wsparcie przenosi się na boisko i pomaga zawodnikom wygrywać. Mecz był troszkę inny niż wczoraj. Przede wszystkim poziom techniczny był zdecydowanie wyższy. Oba zespoły nie popełniały zbyt wiele błędów. W serii zwycięstw i dziś to my zasłużyliśmy bardziej na wygraną. Teraz wszystko zacznie się od zera. To wszystko, co zrobiliśmy do tej pory nie ma znaczenia – powiedział Raul Lozano , trener reprezentacji Polski. – W poniedziałek spotykamy się w Spale i zaczynamy przygotowania do fazy finałowej. Myślę, że zawodnicy którzy dziś nie mogli być na boisku powrócą do pełni sił. Jeszcze nie analizowaliśmy naszych przeciwników. Nie było na to czasu, gdyż staram się nie wybiegać zbyt daleko w przyszłość. Teraz przyjdzie na to czas i dla nas i dla naszych rywali – dodał Lozano.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved