Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Tomaso Totolo: W finale LŚ Polska z Brazylią

Tomaso Totolo: W finale LŚ Polska z Brazylią

fot. archiwum

- Tego wieczoru Bułgaria nie zaprezentowała się najlepiej. Miała problemy z rozgrywającym, trener musiał dokonywać wielu zmian. Mimo to uważam, że Polska zagrała dzisiaj bardzo dobrze - powiedział po wczorajszym meczu LŚ, Tomaso Totolo, były szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

Marzena Czernek: Czy zaskoczył Pana fakt, że w obecnej edycji Ligi Światowej Polacy odnieśli do tej pory komplet zwycięstw?

 

Tomaso Totolo: Nie zaskoczyło mnie to. Może ostatnie mecze nie były dla Bułgarów tak ważne, gdyż już wcześniej zapewnili sobie awans do finałów i teraz grają wszystkimi zawodnikami, a nie najsilniejszą szóstką. Mimo to nie jest łatwo ich zwyciężyć, a wam się to udaje. 

W dzisiejszym meczu biało-czerwoni zdobyli wiele punktów blokiem. Czy rzeczywiście tak dobrze blokowaliśmy, a może to rywale ułatwiali nam sprawę nie najlepszą postawą w ataku?

 

Bardzo dobrze znam waszych środkowych. Dzisiaj pokazali duże umiejętności. Jednym z elementów waszej taktyki była szybująca, lekka zagrywka. Duża ilość bloków po polskiej stronie świadczy więc o tym, że trafnie ustawialiście blok i poprawnie czytaliście grę rywali.

 

Co Polacy muszą jeszcze zmienić w swojej grze przed finałami Ligi Światowej?

 

Myślę, że z Michałem Winiarskim w składzie poprawi się jakość przyjęcia w waszej ekipie. Dzięki temu Paweł Zagumny będzie mógł pokazać pełnię swoich niemałych umiejętności.

 

Czy stać nas na pokonanie Brazylii?

 

Wszystko jest możliwe, w tej formie możecie tego dokonać.

 

A kogo zobaczymy w finale LŚ?

 

Polskę i Brazylię.

 


 

W dzisiejszym spotkaniu trener Lozano nie dał Ci szansy występu przed własną publicznością.

 

Łukasz Żygadło: Trener ma przede wszystkim jakiś zamysł i ja mam tylko taką nadzieję, że dzięki temu lepiej zagramy w finałach Ligi Światowej i je wygramy.

 

Nad czym będziecie pracować w Spale? Co musicie jeszcze poprawić w swojej grze?

 

Na pewno będziemy ćwiczyć pojedyncze bloki. Poza tym Raul Lozano z pewnością będzie pracować z nami nad każdym elementem.

 

W ostatnim sprawiacie wrażenie zespołu, z którym nie można wygrać…

 

Mamy świadomość tego, że razem z Brazylią jesteśmy do tej pory niepokonani. Mamy również świadomość gry innych zespołów. Teraz, jak powtarza nam trener, musimy podchodzić z pokorą do tego co prezentujemy na boisku.

 

Rozmawiała: Marzena Czernek (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved