Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Todor Aleksiew: Polska publiczność jest gorąca

fot. archiwum

Przyjmujący kadry Bułgarii, Todor Aleksiew grał już w katowickim Spodku z Lewskim Sofia przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi. Atmosfery z Ligi Światowej jak sam mówi w rozmowie ze Strefą Siatkówki, nie zapomni nigdy.

Jakie wrażenie zrobiła na tobie polska publiczność?

 

Publiczność w Polsce jest gorąca, wspierają swój zespół jak tylko mogą, są z reprezentacją całym sobą. To naprawdę wspaniałe. Nie grałem dzisiaj praktycznie przez cały mecz, ale stojąc w kwadracie również robi to wrażenie. 

Pełne trybuny cię nie dekoncentrują?

 

Skądże, wolę grać przy pełnej hali pełnej wspaniałych kibiców. Adrenalina rośnie i emocje sa naprawdę ogromne. Zdecydowanie wolę gdy widownia żywo reaguje na to co dzieje się na boisku. Presja jest czymś dobrym. Pozwala zachować ostrość w swoich poczynaniach. Zaczynasz wtedy jeszcze bardziej intensywnie myśleć o swojej grze, nie popełniać prostych błędów. Dla mnie presja jest pozytywnym zjawiskiem.

 

Nawet jeśli tą presją wywiera 12 tysięcy ludzi?

 

Tak, im jest głośniej tym jest lepiej dla mnie. Mogę powiedzieć sam za siebie, że właśnie to jest najpiękniejsze u waszych kibiców, to że są głośni, widoczni i oddani swojej drużynie .

 

Zacząłeś Ligę Światową w pierwszej szóstce, ale teraz gdy do zespołu wrócił Plamen wylądowałeś na ławce.

 

To nie jest dla mnie problem, bo jeśli oni grają to znaczy, że są lepsi. Pozostaje mi tylko poprawiać swoją grę, uczyć się, podpatrywać i udowadniać swoje umiejętności podczas treningów. Oni grają w lepszych klubach, są bardziej doświadczeni, ja to rozumiem i czekam na swój moment. Na razie stoję sobie w kwadracie i dopinguję ich z tamtego miejsca.

 

Jest jeszcze Metodi Ananiew…

 

Tak, to młody zawodnik. Pierwszy rok gra w kadrze. Te mecze w Katowicach mają być dla nas formą przygotowania do finałów. Teraz wyniki są drugorzędne, dlatego na boisku pojawiają się wszyscy gracze, aby oswoić się z halą, publicznością itd. Każdy z nas dostanie tutaj swój moment.

 

* Z zawodnikiem rozmawiała Anna Więcek – Strefa Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved