Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Simplus Cup: Początek bez niespodzianek

Simplus Cup: Początek bez niespodzianek

Słońce i słaby wiatr ściągnęły dziś na plażę przy molo kibiców wypoczywających w Kołobrzegu. Rozegrano 24 spotkania. Dominowały faworytki, pary Magdalena Michoń-Szczytowicz i Agnieszka Wołoszyn oraz Katarzyna Urban i Joanna Wiatr.

W piątkowych meczach spotkało się 8 rozstawionych par (wg list rankingowych PZPS) z ósemką wyłonioną we wczorajszych eliminacjach, rozegranych pucharowo, w bardzo trudnych warunkach z powodu niskiej temperatury, deszczu i silnego wiatru.

W systemie brazylijskim (w jakim rozgrywany jest turniej główny) dopuszczalna jest jedna przegrana, po której para ma wciąż szansę na zwycięstwo w turnieju dzięki repasażom. Właśnie taką szansę wykorzystały dzisiaj cztery pary, które jutro będą walczyć między sobą o spotkania w półfinałach z liderkami.Walka o podium rozpocznie się o 11:45 kiedy to rozegrany zostanie mecz o 3 miejsce. Finał odbędzie się o godzinie 13:00. Pula nagród turnieju w Kołobrzegu wynosi 10 tysięcy złotych co równa się 100 punktom rankingowym dla zwyciężczyń. Od godziny 12:00 telewidzowie Polsat Sport będą mogli oglądać zmagania najlepszych polskich siatkarek plażowych na ekranach telewizji w całej Polsce.

Atmosfera panująca podczas tegorocznych Simplus Cup jest bardzo dobra. Organizator imprezy podejmuje szczególne działania na rzecz komfortu zawodniczek i oprawy rozrywkowej imprezy. Turniejowi towarzyszy wiele atrakcji dla plażowiczów, między innymi konkursy, w których można wygrać cenne telefony komórkowe z pakietami startowymi Simplus.

Program rozgrywek, od godziny 9 rano:

Kucypera/Lademan (Nordea Team Gdynia) i Wardak/Zielińska (Eden Woda Źródlana) o półfinał z Michoń-Szczytowicz/Wołoszyn (Tatarek Dąbrowa Górnicza)

oraz Białobrzeska (MMKS Dąbrowa Górnicza)/Kalinowska(Wózki BT) i Krawulska (Piła)/Ciesielska (Chemik Police) o półfinał z Urban/Wiatr (Tatarek Dąbrowa Górnicza).

źródło: wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved