Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Ostrołęckie plany prezesa Czartoryskiego

Ostrołęckie plany prezesa Czartoryskiego

- Wygramy II ligę. Poza tym chcemy zostać jednym z bardziej znanych młodzieżowych klubów siatkarskich w kraju - tak o planach powołanego niedawno OTPS Nike Ostrołęka mówi prezes, poseł Arkadiusz Czartoryski.

Czemu Nike Ostrołęka nie jest już Węgrowsko-Ostrołęckim, ale jedynie Ostrołęckim Towarzystwem Piłki Siatkowej?

Węgrowskie kłopoty są niezależne od tego, co dzieje się w Ostrołęce. Tamtejsi sponsorzy i władze miasta wycofali się ze wspierania wspólnego pomysłu i sami teraz muszą się ze sobą ułożyć.Nie odcinacie się jednak od Węgrowa. Wasz zespół ma się przecież opierać na siatkarkach Czarnych…

W Ostrołęce zagra pięć lub sześć węgrowianek i tylko jedna – Paulina Barszcz – będzie do nas dojeżdżać. Pozostałe mają się tu przenieść i rozpocząć szkołę lub studia. Będą tu praktycznie wszystkie prócz Katarzyny Zabadały i Małgorzaty Kozieł, ale nie znaczy to, że stanowią one większość drużyny.

Kto więc jeszcze u was zagra?

Udało nam się sprowadzić kilka naszych wychowanek oraz kilka wzmocnień z innych klubów. Wystąpią u nas Michalina Walasek z warszawskiej AWF oraz dwie siatkarki z Pszczyny: Aleksandra Drwięga i Karina Grząba. Ich uzupełnieniem będą młode zawodniczki Victorii Lubowidz, które jednak przede wszystkim zagrają w rezerwach oraz naszych zespołach młodzieżowych. Do tego pojawi się być może ktoś z AZS Białystok, z którym prowadzimy rozmowy.

Ich trenerem nie będzie jednak zapowiadany Robert Kupisz?

Pan Kupisz miał przejąć zespół w przypadku naszego awansu już teraz. Nie udało się, a konkurowanie z pierwszoligową Gwardią Wrocław jest ponad nasze możliwości. Tym samym postanowiliśmy podpisać dwuletni kontrakt z dotychczasowym trenerem Czarnych Nike Węgrów Jarosławem Zawodniakiem. Jego dotychczasowy asystent będzie trenerem naszych rezerw. Mamy zresztą trenerów dla każdej kategorii wiekowej.

Szykujecie ofensywę także w rozgrywkach młodzieżowych?

Oprócz drużyny w II lidze wystawimy także seniorki w lidze wojewódzkiej. Ponad to wystartujemy w mistrzostwach Mazowsza młodziczek, kadetek i juniorek. Liczymy na sukcesy zwłaszcza tych ostatnich, być może nawet w finałach ogólnopolskich. W zespole będzie bowiem Ola Kowalczyk z Węgrowa oraz wspomniane dziewczęta z Lubowidza. Ich rodzice postanowili przenieść się do nas.

Są siatkarki z Węgrowa, z Lubowidza… a z Ostrołęki?

Wszystkie szkoły podstawowe w mieście zostały objęte specjalnym programem szkoleniowym. Potrzebujemy młodych trenerów i także z tą myślą sprowadziliśmy siatkarki z AWF czy Pszczyny. Zainteresowanie jest tu tak duże, że w Gimnazjum nr 1 – tym, które kończył Arek Gołaś – trzeba było uruchomić dodatkową klasę sportową. Najlepszym dowodem na ogromną popularność siatkówki była frekwencja podczas niedawnej imprezy z okazji Dnia Dziecka. Rozegraliśmy turniej minisiatkówki dziewcząt, a boisko piłki nożnej, na którym rozstawiliśmy siatki, było pełne.

Kto to wszystko finansuje?

Bardzo przychylny jest dla nas prezydent miasta. Najpierw zakupiona została profesjonalna wykładzina siatkarska do naszej głównej hali im. Arkadiusza Gołasia. Teraz zaś zaczyna się remont obiektu w Gimnazjum, gdzie także będzie nowoczesna nawierzchnia. Miasto poza tym zakupiło nam nowoczesny autokar – klimatyzowanego mercedesa. Nie do przecenienia są tu oczywiście także nasi lokalni sponsorzy.

Jakie cele stawia więc prezes przed swoim nowopowstałym klubem?

Przede wszystkim wygramy II ligę i awansujemy. Mamy 15-osobową kadrę, aby uniknąć problemów z poprzedniego sezonu, kiedy do meczu wychodziło raptem osiem dziewczyn. Jestem przekonany, że tym razem się uda. Poza tym chcemy zostać jednym z bardziej znanych klubów młodzieżowych w Polsce.

Z prezesem OTPS Nike Ostrołęka, posłem Arkadiuszem Czartoryskim, rozmawiał Dariusz Sokołowski.

źródło: mwzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved