Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Nowa formuła Pucharu Polski

Nowa formuła Pucharu Polski

Siatkarze w sezonie 2007/08 o Puchar Polskie rywalizować będę według nowej formuły. W przeciwieństwie do poprzednich lat, tym razem nie będzie rywalizacji w grupach.

Zespoły Polskiej Ligi Siatkówki do rywalizacji przystąpią dopiero w VI rundzie. EnergiaPro Gwardia Wrocław, Delecta Bydgoszcz, J.W. Construction AZS Politechnika Warszawa, Jadar Sport Radom, Mostostal Kędzierzyn Koźle i Asseco Resovia Rzeszów rozlosowane zostaną w pary z dwoma zespołami wyłonionymi z eliminacji. Drużyny rozegrają po dwa spotkania. Zwycięzcy w kolejnej fazie dolosowani zostaną do czterech najlepszych ekip sezonu 2006/07 – BOT Skra Bełchatów, Jastrzębski Węgiel, PZU AZS Olsztyn i Wkręt-met Domex AZS Częstochowa. W ten sposób poznamy pary ćwierćfinałowe. Niestety, na razie nie jest jeszcze znany terminarz tego szczebla.

Znany jest natomiast dokładny „rozkład jazdy” wcześniejszych rund. Puchar Polski rozpocznie rywalizacja (8 i 15 września), w której zagrają zwycięzcy szczebla wojewódzkiego według następującego klucza:warmińsko-mazurskie – podlaskie;

mazowieckie – lubelskie;

zachodniopomorskie – pomorskie;

kujawsko-pomorskie – wielkopolskie;

śląskie – opolskie;

małopolskie – podkarpackie;

lubuskie – dolnośląskie;

łódzkie – świętokrzyskie.

Wyłonionych w ten sposób 6 zespołów i 10 ekip I ligi utworzą pary w trzeciej rundzie szczebla centralnego (17 października). W każdym z tych przypadków o awansie decydować będzie jeden mecz. Dopiero od następnej rundy (7-21 listopada) drużyny zagrają mecz i rewanż. W ten sposób wyłonionych zostanie 8 drużyn, które (5-12 grudnia) zagrają między sobą w kolejnej fazie.

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved