Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Jak ściągnąć kibiców do Starych Jabłonek?

Jak ściągnąć kibiców do Starych Jabłonek?

Turniej w siatkówce plażowej z cyklu World Tour zaplanowano dopiero na początek września. Więc organizatorzy już teraz myślą, kto będzie dopingować znakomitych siatkarzy z całego świata. Marszałek województwa ma pomysł...

Mazury Open dotychczas odbywały się w okresie wakacyjnym, jednak władze FIVB (światowa organizacja siatkówki) zdecydowały, że tym razem zawodnicy przyjadą w pierwszych dniach września. Organizatorzy początkowo narzekali, że ze względu na koniec wakacji, trudniej będzie im ściągnąć kibiców na trybuny. Z pomocą szybko pośpieszyły wojewódzkie władze. – Musimy skontaktować się z ministrem edukacji Romanem Giertychem i apelować o przełożenie początku roku szkolnego – śmiał się na konferencji prasowej Jacek Protas, marszałek województwa. – A tak na poważnie, to nie ma w naszym regionie sportowych imprez o światowym formacie, dlatego zadbajmy, żeby siatkówka plażowa w Jabłonkach gościła u nas przez długie lata.

Impreza z cyklu World Tour odbędzie się w naszym województwie po raz czwarty, ale nie należy zapominać, że na piaszczystych boiskach w Starych Jabłonkach wcześniej rozgrywane były także mistrzostwa Polski oraz mistrzostwa Europy do lat 23. Bagaż doświadczeń sprawił, że impreza z roku na rok nie tylko cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród miłośników tej odmiany siatkówki, ale też wśród samym zawodników. Niepowtarzalność turnieju na Warmii i Mazurach podkreślają nie tylko w prasowych wywiadach, ale i w prywatnych rozmowach.Pamiętam jak kilka lat temu siatkarze podchodzili do zawodów z pewną nieufnością. Obawiali się, że na miejscu przywitają ich niedźwiedzie, a nie ludzie – śmieje się Andrzej Dowgiałło, promotor Mazury Open. – Ktoś kiedyś powiedział, że jak stracimy taką imprezę, to będziemy zwykłymi frajerami i zgadzam się z tym stwierdzeniem. Posiadamy brylant, o który obecnie bije się cały świat. Jeszcze do niedawna z przyznaniem organizacji nie było żadnych problemów, ale od pewnego czasu siatkówka plażowa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem także w innych krajach. Nie zapominajmy, że jest to też doskonała okazja do promocji nawet najmniejszego zakątka świata.

Pod koniec ubiegłego roku obawiano się, czy na boiskach przy hotelu Anders w ogóle odbędą się siatkarskie zmagania, ponieważ w kalendarzu na 2007 rok nie było miejsca dla Starych Jabłonek, a jedynie dla Warszawy. Powód? Władze światowej federacji siatkówki zdecydowały, że turnieje kobiet i mężczyzn odbywać się będą w jednym miejscu. Ostatecznie kobiety zagrały w czerwcu w stolicy, natomiast mężczyźni zmierzą się we wrześniu na Warmii i Mazurach.

Próbowaliśmy jeszcze zmienić niekorzystny termin, ale widocznie mieliśmy za małą siłę przebicia – mówi Tomasz Dowgiałło, dyrektor sportowy turnieju. – Chcieliśmy zamienić się z Rosjanami [zawody odbywają się St. Petersburgu – red.], bo ich turniej zaplanowany jest na ostatni weekend sierpnia. Nic z tego nie wyszło, ale już w przyszłym roku zawitają do nas także panie.

Tym bardziej, że warszawskie zawody sprzed kilku tygodni nie cieszyły się wielkim zainteresowaniem wśród publiczności. A wystarczy tylko wspomnieć, że małą miejscowość pod Ostródą przez pięć dni odwiedza ponad 100 tys. osób.

Organizatorzy Mazury Open 2007 muszą się liczyć z wydatkiem 1,2 mln zł, natomiast w przypadku podwójnego turnieju kwota wzrośnie o około 800 tys. zł. W turnieju głównym na czterech boiskach (plus jedno treningowe) będzie można obejrzeć zmagania 64 par. Nie zabraknie oczywiście najlepszych zawodników z całego świata, na czele z Ricardo i Emanuelem, czyli aktualnymi mistrzami olimpijskimi z Aten. To właśnie Brazylijczycy dwukrotnie stawali na najwyższym podium w Startych Jabłonkach (w 2004 i 2006 roku), natomiast w 2005 roku zajęli trzecie miejsce. Dwa lata temu ze zwycięstwa cieszyła się para szwajcarska EggerLaciga. Miejmy nadzieję, że w tym roku lepiej powiedzie się zawodnikom z Polski, którzy z roku na rok m.in. dzięki rywalizacji z zagranicznymi siatkarzami ciągle podnoszą swoje umiejętności.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved