Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Gdańskie gimnzajum nr 16 zwycięzcą gimnazjady

Gdańskie gimnzajum nr 16 zwycięzcą gimnazjady

Drużyna Gimnazjum nr 16, złożona z siatkarek Energi Gedania, zdobyła w Płocku złoty medal w ogólnopolskiej gimnazjadzie. Najlepszą zawodniczką rozgrywek wybrana została Laura Tomsia. Nagrodą jest wyjazd na turniej międzynarodowy do Włoch.

Witold Jagła wystawił do gry ten sam zespół, który wcześniej wygrał mistrzostwa Polski młodziczek. Tym razem poradził on sobie z rywalkami o rok starszymi. W nagrodę gdańszczanki będą mogły w marcu przyszłego roku pojechać na międzynarodowy turniej do Włoch. Szkoleniowiec na cześć tego tytułu przefarbował włosy na… fioletowo.

GIMNAZJUM NR 16: Patrycja Lewicka, Laura Tomsia, Daria Makar, Natalia Całka (kapitan zespołu), Marta Podolska, Anna Łozowska, Joanna Wojciechowska (libero) oraz Zuzanna Łapin, Agnieszka Kowalkowska, Anna Makowska, Sylwia Szczęsnowicz, Magdalena Sterczewska.Zwycięstwo w Olimpiadzie Młodzieży zadedykowaliśmy marszałkowi województwa pomorskiego, a sukces w gimnazjadzie to nasz prezent dla prezydenta Gdańska – podkreśla Zdzisław Stankiewicz, prezes Gedanii SA. – Przed turniejem obiecałem dziewczynom, że będą mogły ufarbować mi włosy, jeśli zdobędą złoto. Nawiązały tym samym do tradycji sprzed czterech lat, kiedy to na skutek wygranej w Ogólnopolskiej Gimnazjadzie zespołu m.in. w składzie z Bereniką Tomsią i Natalią Nuszel, przefarbowano mi włosy na niebiesko – wyjaśnia zmiany na głowie trener Jagła.

W turnieju w Płocku wzięło udział 15 zespołów, które w swoich województwach wygrały rywalizacje pomiędzy gimnazjami w siatkówce dziewcząt. W eliminacjach tworzono cztery grupy.

Grupa A: Wrocław, Bydgoszcz, Lublin, Proszowice

Grupa B: Tomaszów Mazowiecki, Frombork, Kielce, Sulechów

Grupa C: Bielsko Biała, Nowa Dęba, Murowana Goślina, Szczecin

Grupa D: Gdańsk, Kluczbork, Legionowo

Gdańszczanki pokonały Kluczbork 2:0 i Legionowo 2:1, a w meczu o prawo gry w półfinale triumfowały nad Bydgoszczą (drugą drużyną grupy A) 2:0. W strefie medalowej były sukcesy nad Sulechowem (półfinał) 2:1 i Tomaszowem Mazowieckim.

Warto dodać, że byliśmy najmłodszą drużyną w turnieju. Nie grały w naszym zespole uczennice klas trzecich gimnazjum, tylko drugich i pierwszych. Ponadto w porównaniu z drużyną, która zdobyła złoto na mistrzostwach Polski młodziczek brakowało Natalii Kurnikowskiej, bo jest uczennicą innego gimnazjum. W ciągu ostatniego miesiąca zmieniliśmy nieco taktykę gry, co zaskoczyło przeciwników. Dziewczęta bardzo dobrze przepracowały okres przygotowań do Gimnazjady i wszystkie zaprezentowały wysoką formę podczas zawodów – podkreśla trener Jagła.

Gimnazjum nr 16 wygrało po raz drugi w trzyletniej historii Ogólnopolskich Gimnazjad w Grach Zespołowych.Przed rokiem triumfowała drużyna Pawła Kramka w Radomiu. Wszystkie gimnazjalistki są jednocześnie zawodniczkami Energi Gedania.

Myślę, że wspaniale promujemy szkołę, Gdańsk, klub i sponsora. Teraz przed nami starty międzynarodowe. W weekend wystąpimy w V Igrzyskach Młodzieży Regionów Bałtyckich w Neubrandenburgu. Tam zagramy rocznikiem 1992 w składzie z Kurnikowską i Ewelina Mikołajewską z UKS Orzeł Malbork. W marcu przyszłego roku w gimnazjalnym składzie pojedziemy na turniej do Włoch – dodaje gdański szkoleniowiec.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved