Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zawodnicy Mostostalu w sezonie 2006/07

Zawodnicy Mostostalu w sezonie 2006/07

Kędzierzyński Mostostal, to w większości młodzi zawodnicy, którzy juz niedługo mogą decydować o sile krajowej siatkówki. Uzupełniony kilkoma doświadczonymi graczami, Mostostal był bliski sprawienia dużej niespodzianki w PLS-ie...

Rozgrywający:

Petr Zapletal
Data urodzenia: 20.12.1977
Wzrost: 194 cm
Atak: 335cm
Blok: 320cmCzech do Kędzierzyna trafił w 2005 roku z greckiego Panathinaikosu. Na początku tego sezonu Zapletal nie grał koncertowo. Gdy do kędzierzyńskiej drużyny dołączył Jakub Oczko, reprezentant Czech poczuł na swoich plecach oddech nowego kolegi. Zmobilizowało go to do cięższej pracy, co zaowocowało lepszą grą czeskiego rozgrywającego. W ciężkich momentach nie bał się kiwnąć. Nie raz straszył swoją sprytną zagrywką. Nie przedłużył kontraktu z Mostostalem.

Jakub Oczko
Data urodzenia: 27.12.1981
Wzrost: 193cm
Atak: 330cm
Blok: 314cm

Gdy do częstochowskiego AZS-u powrócił Andrzej Stelmach, Oczko nie miał dużych szans na grę. W trakcie sezonu po ciężkich i długich pertraktacjach Jakub trafił do Mostostalu, dzięki czemu mogliśmy oglądać go dość często na parkietach PLS-u. Rywalizacja z Zapletalem wyszła na dobre i jednemu i drugiemu. Mimo, że Jakubowi nie udało się wbić do wyjściowego składu mostostalowców to jego wejścia nie raz i nie dwa w dużym stopniu pomagały kędzierzyńskiej drużynie w odniesieniu sukcesu. Oczko został sprowadzony do Kędzierzyna na półtora sezonu, więc ten nadchodzący może przynieść dla tego rozgrywającego wiele dobrego, gdyż po odejściu jego największego rywala – Zapletala prawdopodobnie to on będzie grał pierwsze skrzypce na rozegraniu w kędzierzyńskiej drużynie.

Michał Kozłowski
Data urodzenia: 16.02.1985
Wzrost: 190 cm
Atak: 335cm
Blok: 312cm

Po ukończeniu Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale Michał wraz z Marcelem Gromadowskim i Damianem Domonikiem podpisał kontakt z Mostostalem. W Kędzierzynie miał uczyć się i rozwijać swój siatkarski potencjał. Jednak praktycznie cały miniony sezon Michał spędził na ławce rezerwowych kędzierzyńskiego zespołu, często nie łapiąc się także do meczowej dwunastki. Spowodowało to m.in. przyjście do klubu trzeciego rozgrywającego. Kozłowski nie potrafił rywalizować ze starszymi i bardziej doświadczonymi kolegami na tyle by wygryźć któregoś ze składu. Potencjał Kozłowskiego już kolejny sezon został doceniony przez trenerów kadry B, którzy powołali go do niej już kolejny sezon z rzędu. Od przyszłego sezonu ten młody rozgrywający będzie reprezentował barwy nyskiego AZS-u.

Środkowi:

Marcin Nowak
Data urodzenia: 17.10.1975
Wzrost: 215cm
Atak: 350cm
Blok: 328cm

Marcin jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników polskiej ligi. Bez wątpienia jego transfer do Mostostalu był dużym wzmocnieniem, a sam Marcin w kędzierzyńskiej drużynie był gwiazdą. Bardzo często było tak, że jego dyspozycja w danym dniu miała wpływ na grę Mostostalu. Bardzo dobra gra w bloku uplasowała Marcina wysoko w posezonowych statystykach. Jego miejsce w składzie nie podlegało dyskusji. Razem z Domonikiem tworzyli podstawową parę blokujących.

Damian Domonik
Data urodzenia: 1.07.1987
Wzrost: 204cm
Atak: 352cm
Blok: 333cm

Damian to jeden z młodych wilczków Mostostalu. Na początku sezonu nabawił się kontuzji, co nie pozwoliło mu na odpowiednie wejście do gry. Dlatego też początek sezonu w wykonaniu popularnego „Demona” nie był najlepszy. Z czasem jednak, gra Damiana uległa znacznej poprawie. Skuteczny w ataku i w bloku, nie raz straszył rywali swoją zagrywką. Oczywiście nie ustrzegał się błędów, co można jak na razie zrzucić na barki młodości. Bardzo dobre warunki fizyczne i talent jakim obdarzony jest Domonik są bardzo dużym zadatkiem na klasowego środkowego. Po raz kolejny środkowego Mostostalu możemy oglądać w meczach drugiej reprezentacji, do której został powołany po raz kolejny.

Mykola Karzov
Data urodzenia: 12.02.1976
Wzrost: 204cm
Atak: 332cm
Blok: 319cm

Ukraiński środkowy do Kędzierzyna trafił dość niespodziewanie. Gdy kontuzji na początku sezonu nabawili się Domonik i Świechowski kędzierzynianie pozostali tylko z dwoma środkowymi. Z Jadaru Radom wypożyczono więc Karzova. Według zapisu w umowie między obydwoma klubami nie mógł on grać przeciwko radomskiej drużynie. Dlatego też spotkania Mostostalu i Jadaru w fazie play – off Karzov oglądał z trybun. Na początku swojej gry w Kędzierzynie Mykola pokazywał się z dobrej strony, choć już w czasie sezonu, gdy po kontuzji do dobrej dyspozycji powrócił Domonik ukraińskiemu środkowemu trudno było przebić się do składu. Jednak za każdym razem, gdy pojawiał się na boisku kędzierzynianie mogli liczyć na jego doświadczenie i skuteczny blok.

Arkadiusz Świechowski
Data urodzenia: 11.01.1987
Wzrost: 205cm
Atak: 348cm
Blok: 330cm

Na parkietach Polskiej Ligi Siatkówki tego środkowego nie widzieliśmy w ogóle. Jedynie na początku sezonu Świechowski grywał w meczach Pucharu Polski. Późniejsze problemy z kolanem wyeliminowały go z gry. Gdy do drużyny dołączył Karzov Arkadiusz jako czwarty środkowy wypadł poza meczową dwunastkę. Dobre warunki fizyczne tego gracza oraz dobre czucie na siatce połączone z odpowiednimi treningami w przyszłości pozwolą mu rozwinąć skrzydła.

Przyjmujący:

Jakub Jarosz
Data urodzenia: 10.02.1987
Wzrost: 195cm
Atak: 350cm
Blok: 320cm

Młody, perspektywiczny i niezwykle ambitny przyjmujący. Bardzo dobrze spisywał się zarówno na przyjęciu z atakiem, jak i na samym ataku, gdzie nie raz zmieniał Marcela Gromadowskiego i ciągnął grę zespołu. Jego bardzo dobra dyspozycja sprawiła, że zapewnił sobie miejsce w podstawowym składzie Mostostalu. Nie raz to on mimo młodego wieku prowadził kędzierzynian do zwycięstwa. Bardzo często brał na swoje młode barki cały ciężar gry. Kontuzja mięśni brzucha sprawiła, że nie mógł pomóc swoim kolegom w ostatnich meczach w sezonie. Znalazł się w szerokiej kadrze Polski na Ligę Światową.

Eugen Bakumovski
Data urodzenia: 11.10.1980
Wzrost: 193cm
Atak: 360cm
Blok: 325cm

Do Mostostalu trafił z ligi Włoskiej. Światowej klasy przyjmujący. Zna kilka języków. Reprezentant Niemiec. Początki w Kędzierzynie miał trudne. Transfer Niemca miał być wzmocnieniem kędzierzyńskiej drużyny, niestety nie szło mu tak jak powinno. Z czasem jednak, gdy zaczął zgrywać się z zespołem jego gra przybierała inny wymiar. I swoją postawą nie zawiódł oczekiwań włodarzy klubu jak i kibiców. Do skutecznego przyjęcia dołożył jeszcze skuteczny atak i często brał na siebie ciężar gry Mostostalu.

Konrad Małecki
Data urodzenia: 6.01.1979
Wzrost: 200cm
Atak: 345cm
Blok: 320cm

Do Kędzierzyna trafił z warszawskiej Politechniki. Konrad Małecki był pewnym punktem Mostostalu dopóki nie dopadła go kontuzja. Ambitny i pracowity zawodnik w wielu meczach podtrzymywał przyjęcie w swojej drużynie. W przeciągu całego sezonu jego skuteczne przyjęcie stało na poziomie ok. 60% . Także w ataku radził sobie bardzo dobrze. Zagrywką nie jeden raz straszył rywali. Może i nie imponował gra w polu, jednak kilka niezwykle ważnych piłek udało mu się wybronić.

Wojciech Serafin
Data urodzenia: 20.06.1978
Wzrost: 194cm
Atak: 344cm
Blok: 320cm

Serafin jest zawodnikiem pamiętającym największe sukcesy Mostostalu. Jeśli chodzi o grę w tym klubie można powiedzieć, że jest weteranem. Gra w nim od 1995 roku z małą roczną przerwą, kiedy to bronił barw Jastrzębia. W tym sezonie grał bardzo mało. Jeśli już pojawiał się na boisku nie zachwycał swoją grą. Choć czasem miał przebłyski naprawdę dobrej gry. Po tym niezbyt udanym sezonie Serafin opuszcza po wielu latach Kędzierzyn.

Atakujący:

Marcel Gromadowski
Data urodzenia: 19.12. 1985
Wzrost: 202cm
Atak: 358cm
Blok: 330cm

Marcel to mistrz świata z Teheranu. Wraz z Mariuszem Wlazłym miał stanowić o sile polskiego ataku. Obdarzony piekielnie mocnym atakiem i ciężką zagrywką. Jak na razie jednak gra w Mostostalu nie pozwoliła w dostateczny sposób rozwinąć talentu Gromadowskiego. Sezon miał średni. Gdy w poprzednich latach miejsce w pierwszym składzie kędzierzyńskiej drużyny miał zapewnione, tak w tym ostatnim musiał ciężko walczyć o nie ze swoimi młodszymi kolegami – Kurkiem i Jaroszem. Gdy w końcówce sezonu Jarosz doznał kontuzji Gromadowski jak na pierwszego atakującego przystało wziął na siebie ciężar gry i spisywał się naprawdę dobrze, zarówno w ataku jak i w bloku. Duży potencjał Marcela dostrzegli Włosi i od przyszłego sezonu właśnie to włoska Copra Piacenza będzie jego nowym klubem.

Bartosz Kurek
Data urodzenia: 29.08.1988
Wzrost: 205cm
Atak: 350cm
Blok: 325cm

Pierwsze kroki Bartosz stawiał w AZSie Nysa. Grał tam wspólnie ze swoim ojcem. Nie minęł wiele czasu i teraz bez wątpienia można go uważać za objawienie sezonu PLS. Po bardzo dobrym sezonie trafił do kadry Raula Lozano i wystąpił w meczach Ligi Światowej, prezentując się naprawdę dobrze. Kurek jest zawodnikiem niezwykle uniwersalnym. Może grać zarówno na przyjęciu jak i na ataku. W obydwóch elementach radzi sobie doskonale. Mimo, że jest najmłodszym zawodnikiem Mostostalu to już powoli wyrasta na jego gwiazdę. To właśnie on w ciężkich momentach ciągnął grę swojego zespołu. Silne ataki i bardzo dobre zagrywki Kurka prowadziły Mosto do zwycięstw. Bartosz bardzo trzeźwo patrzy na swoją karierę. Wie, że w Mostostalu będzie mógł w odpowiedni sposób rozwijać swoje umiejętności i mimo, że jego osobą zainteresowane było wiele mocnych klubów PLS, on pozostał w Kędzierzynie.

Libero:

Marcin Mierzejewski
Data urodzenia: 4.01.1982
Wzrost: 182cm
Atak: 320cm
Blok: 305cm

Marcin pochodzi z Olsztyna i tam rozpoczynał swoją przygodę z siatkówką. Jak przystało na libero był znaczącą postacią dla zespołu z Kędzierzyna. Dobre przyjęcie i gra w obronie na naprawdę niezłym poziomie – tym charakteryzuje się Marcin Mierzejewski. Początek sezonu dla wszystkich przyjmujących Mostostalu jak i dla Mierzejewskiego nie był udany. Z czasem jednak gra Marcina ulegała znacznej poprawie, co wpływało także na obraz całej gry kędzierzynian.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved