Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nowy libero w Delekcie

Nowy libero w Delekcie

Michał Dębiec z Inotelu Poznań jest kandydatem do zastąpienia Rafała Kwasowskiego, byłego libero Delekty. Klub ciągle czeka na odpowiedź od Stanisława Pieczonki: wybierze Bydgoszcz czy Tuluzę.

Polecono nam tego poznańskiego zawodnika. Zostanie oczywiście sprawdzony i zobaczymy, czy będzie się nadawał do gry w PLS – zdradza Marek Kaźmierczak, dyrektor bydgoskiego klubu. 23-letni Michał Dębiec (183 cm wzrostu) jest wychowankiem Lechii Tomaszów Mazowiecki.

Przypomnijmy, że Inotel Poznań zajął w tym sezonie 9. miejsce w I lidze i nie uratował się przed spadkiem. Planowana jest jednak fuzja z Jokerem Piła, więc w Poznaniu nadal będzie istniała drużyna na I-ligowym poziomie. Delecta szuka natomiast libero po zwolnieniu Rafała Kwasowskiego. Według klubu 34-letni zawodnik miał kłopoty zdrowotne.Ciągle aktualna jest koncepcja odmłodzenia skladu, tak by w zespole, obok pięcioosobowego, doświadczonego trzonu, była grupa siatkarzy 20-25 letnich – wyjaśnia Kaźmierczak.

W tej podstawowej i doświadczonej części drużyny jest miejsce dla Stanisława Pieczonki. Przyjmujący, który wzmocnił bydgoski zespół w trakcie sezonu ciągle nie odpowiedział w rozstrzygający sposób na propozycję Delekty. Rozmawiał też z czwartą ekipą ligi francuskiej, Tuluzą.

Nie odezwał się do nas w czwartek i piątek, ale czekamy na odpowiedź – mówi Kaźmierczak.

Kolejnym niezbędnym ogniwem jest też, po odejściu Adama Nowika do Jadaru Radom, środkowy. To będzie najprawdopodobniej zawodnik z Czech lub Słowacji. W jego poszukiwaniach pomaga bowiem Delekcie nowy trener Rastislav Chudik, który zna doskonale możliwości graczy zza południowej granicy.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved