Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Mirosław Przedpełski: Gramy na równym, wysokim poziomie

Mirosław Przedpełski: Gramy na równym, wysokim poziomie

fot. archiwum

Coraz bliżej do finałowego turnieju tegorocznej edycji Ligi Światowej. O dotychczasowych grach Polaków i przygotowaniach do finałowej imprezy w katowickim "Spodku", mówi prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Mirosław Przedpełski.

Polscy siatkarze wygrali dziesięć meczów z rzędu w Lidze Światowej. Jest Pan zaskoczony tą znakomitą passą kadry Raula Lozano?

 

"Zaskoczony" to złe słowo. Raczej jestem zadowolony z naszej passy. Nasi siatkarze pokazują, że są klasową drużyną. Ich mecze ogląda się z przyjemnością. Widać, że ten zespół zrobił ogromny postęp w sferze psychiki i taktyki. Zawodnicy znakomicie wykonują plan nakreślony przez Raula Lozano . Bez względu na to, kto jest na parkiecie, zespół funkcjonuje jak szwajcarski zegarek. Jestem pod wrażeniem gry Pawła Zagumnego , który jest jednym z najlepszych rozgrywających na świecie. A przypomnę, że największe sukcesy odnosiliśmy, mając w składzie właśnie wybitnych rozgrywających – Stanisława Gościniaka i Wiesława Gawłowskiego . 

Czy w takim razie Polacy pokonają zarówno w piątek, jak i w sobotę Bułgarię i zakończą rundę grupową z dwunastoma zwycięstwami?

 

Chciałbym, aby tak się stało. Po tym, co nasz zespół pokazał w Warnie, myślę, że stać siatkarzy na to, aby dwukrotnie ograć Bułgarów. W tej części rozgrywek prezentujemy się najlepiej ze wszystkich europejskich drużyn. Gramy na równym, wysokim poziomie.

 

Czy dobra forma nie przyszła zbyt wcześnie?

 

Wyniki są znakomite, ale widać, że drużyna dopiero się rozkręca. Zawodnicy sami mówią, że mogą grać znacznie lepiej. Trener Lozano to fachowiec. Umiejętnie zmienia skład. Wszyscy zawodnicy mogą więc zregenerować siły po ciężkim sezonie. Jestem pewien, że Lozano tak przygotował drużynę, aby szczyt formy siatkarzy przyszedł na finały Ligi Światowej.

 

Czy przygotowania do turnieju finałowego w Katowicach są już zapięte na ostatni guzik?

 

Mamy doświadczenie w organizacji tego typu imprez, dlatego wszystkie najważniejsze prace zakończyliśmy wcześniej. Teraz do zrobienia zostało już tylko kilka szczegółów, które zostaną zrealizowane, kiedy poznamy wszystkich finalistów.

 

Czy są jeszcze bilety na turniej finałowy?

 

Nie, zostały już dawno wyprzedane. Bilety nie tylko na mecze Polaków, ale na wszystkie spotkania finałowe rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Mamy jeszcze pulę wejściówek dla kibiców z zagranicy i dla sponsorów. Jeżeli nie zgłoszą się po nie, to wtedy skierujemy je do sprzedaży. Nie będzie ich jednak zbyt wiele.

 

Jaki jest program turnieju finałowego?

 

Mecze będą rozgrywane dwa razy dziennie – o godzinie 17 i 20. Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla kibiców. Odbędzie się m.in. koncert Patrycji Markowskiej , zaprezentują się kabarety, będzie wiele konkursów. Programy artystyczne poprowadzą m.in. Artur Andrus i Maciej Dowbor . Kibice podczas meczów i między nimi na pewno nie będą się nudzić.

 

Czy w tym roku polscy siatkarze w końcu wygrają Ligę Światową?

 

To będzie bardzo trudne. Jeżeli Brazylia przyjedzie w najsilniejszym składzie, będzie bardzo mocna. Marzy mi się, aby spotkać się z nimi w finale i ich pokonać. Chciałbym, aby już w Katowicach udało się wziąć na nich rewanż za mistrzostwa świata. No bo później kiedy? Pozostają Puchar Świata albo igrzyska olimpijskie. Ale nie wybiegajmy tak daleko w przyszłość. Najpierw musimy z dobrej strony pokazać się w mistrzostwach Europy, a później w Pucharze Świata, gdzie będziemy walczyli o kwalifikacje do igrzysk. To główny cel naszych siatkarzy w tym roku. Jeżeli się nie uda jej wywalczyć, będziemy musieli do Pekinu przebijać się przez kwalifikacje, a one są mordercze. Jestem jednak dobrej myśli.

 

Z Mirosławem Przedpełskim, prezesem PZPS, rozmawiał Jacek Dzierżanowski. – Życie Warszawy

źródło: Życie Warszawy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved