Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Emilia Serafimowa w AZS Białystok

LSK: Emilia Serafimowa w AZS Białystok

Emilia Serafimova już w połowie lipca powinna zjechać do Białegostoku i uzgodnić warunki kontraktu z Pronarem Zeto Astwa. 31-letnia, mierząca 186 cm wzrostu zawodniczka, może grać jako atakująca, jak również jako środkowa.

Ostatnie dwa sezony siatkarka spędziła w Rosji. Występowała tam w ekipie Dynama-Jantar Kaliningrad. W pierwszy roku gry wraz z zespołem sięgnęła po tytuł wicemistrzyni kraju, w ostatnim sezonie jej ekipa uplasowała się na szóstym miejscu. W swej karierze Serafimova była też sześciokrotną mistrzynią Bułgarii w barwach zespołu Levski Siconco. Z tym samym klubem triumfowała też pięciokrotnie w rozgrywkach pucharu kraju.

W swej przygodzie z siatkówką związana była też z Polską. W sezonie 2003/04 grała w Centrostalu Bydgoszcz. Bułgarka nie będzie jedyną nową zawodniczką, która wzmocni ekipę Pronaru. Z nowym trenerem Brazylijczykiem Osmarem Pohlem do Białegostoku ma też trafić siatkarka z Ameryki Południowej.Do ekipy, która dopiero po barażach utrzymała się w Lidze Siatkówki Kobiet nie tylko dołączą nowe zawodniczki, ale też niektóre odejdą. Już wcześniej kontrakt w Bydgoszczy podpisała Marta Pluta, a działacze nie będą stali na przeszkodzie w rozwiązywaniu kontraktów, gdy nowy klub znajdą: Sylwia Pycia, Elżbieta Skowrońska i Karolina Kosek.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved