Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Jak ugryźć milion dolarów?

Jak ugryźć milion dolarów?

fot. archiwum

O takiej kwocie można tylko pomarzyć. Milion dolarów - dla takiej kasy warto dać z siebie wszystko i dziś pokonać Bułgarów. Zwycięstwo gwarantuje nam zajęcie pierwszego miejsca w grupie Ligi Światowej, a to wycenione jest na "bańkę" zielonych.

Ale nie tylko kasa się liczy. Warto jeszcze pokazać rywalom z Bułgarii, kto tu rządzi. Może nawet wpędzić w kompleksy brązowych medalistów mistrzostw świata.

 

I bylibyśmy, chyba oprócz Brazylii, niepokonanym zespołem w Lidze – śmieje się Sebastian Świderski , przyjmujący naszej reprezentacji. – Poza tym, jak Bułgarzy przegrają z nami pięć meczów z rzędu, to na pewno zapadnie im to w pamięci. Jak ich znam, to się nie załamią (śmiech). Ale takie coś zawsze deprymuje, a możliwe, że spotkamy się z nimi po wyjściu z grupy w mistrzostwach Europy. Oczywiście, że ważne są też nagrody, ale przede wszystkim trzeba wygrywać! 

Stawka meczu jest jednak olbrzymia. Rzadko się zdarza, aby w puli leżał okrągły milion.

 

O taką forsę jeszcze nie grałem – przyznaje atakujący, Robert Prygiel . -[q]Nie było okazji. Bo w mistrzostwach świata i Europy nie ma takich nagród – dodaje nasz najlepszy "bombardier", Mariusz Wlazły . – A Liga Światowa jest imprezą komercyjną. Tu się gra dla kasy. Szkoda byłoby stracić taką szansę, bo za drugą lokatę jest już trochę mniej kasy. A w siatkówce jeden, dwa głupie błędy i można przegrać mecz. Dlatego trzeba być skoncentrowanym.

 

Za kolejne miejsce w grupie dostaje się 950 tys. dolarów. Niby niewiele mniej, ale zawsze.

 

Różnica jest – dodaje Mariusz Wlazły. – A te pieniądze są dla nas. Dlaczego mamy je odpuścić!? Zarabiamy, grając w lidze. Występując w reprezentacji nie dostajemy tyle – więc jak jest okazja zdobyć jakieś dodatkowe pieniądze, to trzeba ją wykorzystać.

 

Ale ile z tej puli dostaniemy – śmieje się Prygiel. – Ze sto tysięcy. Nie więcej. Poza tym dla mnie najważniejsze będzie zwycięstwo.

 

Siatkarzy uspokaja prezes PZPS, Mirosław Przedpełski . To ile dostaną z wygranej siatkarze jest już ustalone i przypieczętowane.

 

Ten milion za wygranie grupy jest trochę taki… – zastanawia się, szukając określenia. – Tak naprawdę to zostaje z niego jedynie 200 tys. Bo wpisowe do Ligi wynosi 800 tys. – dodaje.

 

Umowa z siatkarzami jest prosta – tłumaczy Przedpełski. – Z każdej wywalczonej kwoty dostają 70 procent. Jak zwyciężą w turnieju finałowym w Katowicach to dostaną 700 tys. dolarów. Warto się sprężyć.

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved