Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Damian Wojtaszek zostaje w Politechnice

Damian Wojtaszek zostaje w Politechnice

W drużynie J.W. Construction AZS Politechnika pozostaje Damian Wojtaszek. Młody libero już w poprzednim sezonie bronił barw akademików, ale nie otrzymywał wielu szans zaprezentowania się. W nowym sezonie ma być zupełnie inaczej.

Według wstępnych ustaleń to Wojtaszek ma zastąpić Tomasza Drzyzgę. Siatkarz ma jednak dopiero dziewiętnaście lat i włodarze klubu obawiają się, że może nie poradzić sobie z tak odpowiedzialnym zadaniem. Damian miałby w końcu stanowić o sile przyjęcia oraz defensywy. Dlatego klub sprowadza także bardziej doświadczonego libero, który będzie rywalizował z Wojtaszkiem o miejsce w podstawowej „szóstce”.

Politechnika to naprawdę dobry klub, występujący w Polskiej Lidze Siatkówki. Mimo kilku innych ciekawych propozycji wybrałem właśnie ofertę z Warszawy. Zaakceptowałem wszystkie zaproponowane warunki i podpisałem nowy kontrakt – mówi Damian. – Za rywala do grania w wyjściowej „szóstce” będę miał godnego, starszego rywala, który na pewno może pochwalić się większym doświadczeniem. Jednak, mimo że jestem młodszy, nie zamierzam składać broni. Zrobię wszystko, aby trener Skorek to we mnie widział podstawowego libero Politechniki – obiecuje.Wojtaszek nie boi się gry na najwyższym poziomie. Jak sam mówi, tylko w ten sposób może rozwinąć się jako siatkarz i podnieść swoje umiejętności. – Ani trochę nie obawiam się gry w Polskiej Lidze Siatkówki, a nawet wręcz przeciwnie. Bardzo chcę grać na najwyższym poziomie – twierdzi Wojtaszek. – Doskonale zdaję sobie sprawę, że tylko gra z najlepszymi może podnosić umiejętności. Ja cały czas chcę się rozwijać, uczyć od najlepszych trenerów i zawodników. W stolicy będę miał ku temu bardzo dobrą okazję. Z siatkówką wiążę swoją przyszłość, dlatego tak ważna dla mnie jest teraz możliwość nauki od najlepszych.

Damian karierę rozpoczynał w Dziekanie Milicz. Jego następnym klubem był MOS Wola Warszawa, gdzie został zauważony przez trenera Krzysztofa Felczaka. Felczak docenił wysiłki zawodnika i postanowił ściągnąć go do prowadzonej przez siebie Politechniki. Wojtaszek wystąpił w kilku meczach Pucharu Polski i pokazał się z dobrej strony. W stołecznej ekipie zmienił się jednak trener, a Edward Skorek nie stawiał już na Damiana.

Wojtaszek ma za sobą także przygodę z reprezentacją Polski juniorów. W szeregach drużyny prowadzonej przez Zdzisława Gogola radził sobie świetnie. Może pochwalić się tytułami najlepszego libero na kilku międzynarodowych turniejach. Podczas turnieju w Trzciance w meczu z Włochami „Mały” świetnie zaprezentował się w przyjęciu, notując… 100% skuteczności. Taki wynik naprawdę zdarza się rzadko, potwierdza on więc ogromny talent Wojtaszka.

W siatkówkę gram od czwartej klasy szkoły podstawowej. Była to klasa właśnie o profilu siatkarskim. Po ukończeniu podstawówki trafiłem do klubu Dziekan Milicz. Występowałem tam w drużynie juniorów, ale dostałem także szansę gry w drużynie seniorów. Dwa lata temu przeniosłem się do Warszawy, gdzie przez sezon broniłem barw MOS-u Wola. Później trafiłem do Politechniki i teraz właśnie w tym klubie będę kontynuował swoją karierę – opowiada zawodnik.

Damian Wojtaszek to bardzo ambitny zawodnik, co udowodnił już w meczach Pucharu Polski w barwach Politechniki, czy choćby w spotkaniach reprezentacji juniorów. W szeregi zespołu, w którym występuje, wnosi przede wszystkim spokój i ducha walki.

Prywatnie także jestem bardzo spokojnym człowiekiem – mówi Damian. – Ważną część mojego życia stanowi siatkówka. Dążę do tego, aby jak najlepiej wykształcić się w tym kierunku. Jak już powiedziałem, wiążę z tym swoją przyszłość i ciągle chcę sie uczyć – kończy.

Autorem artykułu jest Adrian Komorowski – siatkowka.azspw.pl

źródło: siatkowka.azspw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved