Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Trwałe zmiany

Trwałe zmiany

- Seria dziesięciu zwycięskich spotkań jest naprawdę czymś pięknym - mówi psycholog sportowy dr Marek Graczyk. - Potwierdza ona, że nasi siatkarze zdają egzamin z dojrzałości i stabilności formy. Znaleźli się na pewnym wysokim poziomie i nie schodzą z niego.

Marek Graczyk przypomniał, że w sporcie: „zdarzają się pojedyncze „wystrzały”, piękne jednorazowe zwycięstwa, a w następnym starcie mamy totalną klapę.”

Wyniki w Lidze Światowej świadczą o trwałych zmianach jakie zaszły w reprezentacji, o profesjonalizmie graczy oraz sztabu trenerskiego – powiedział dr Graczyk, który jest szefem psychologów sportowych w Polskim Komitecie Olimpijskim. Marka Graczyka jednak najbardziej ucieszyły wypowiedzi i zachowania zawodników po meczach w Warnie, gdzie polski zespół został przywitany przez bułgarskich kibiców gwizdami.Oględnie mówiąc było ono mało eleganckie – powiedział Marek Graczyk. – Gwizdy w ogóle rzadko zdarzają się na meczach siatkarskich, a to miało miejsce w czasie prezentacji, przywitania. Zawodnicy nie przejęli się tym. Zapanowali nad emocjami, nie było jakichkolwiek nerwowych reakcji. Można to podsumować krótko: wy gwiżdżecie, a my mamy do zrobienia swoje. I to swoje czyli dwa zwycięstwa zostały odniesione. Gwizdy spłynęły po naszych reprezentantach jak woda po kaczce. To świadczy o wielkiej dojrzałości emocjonalnej, która jest cechą najwyższego profesjonalizmu.

Reprezentanci Polski od środy są na krótkim zgrupowaniu w Katowicach. W czwartek dołączył do nich Michał Winiarski. W sumie trener Raul Lozano będzie miał do dyspozycji czternastu zawodników. Wojciech Grzyb otrzymał wolne, będzie na ślubie siostry. Inni jak Łukasz Perłowski czy Zbigniew Bartman biorą udział w meczach i zajęciach Kadry B. Trenerzy pierwszej reprezentacji uznali, że nie należy zmieniać rytmu zajęć grupy prowadzonej przez trenerów Krzysztofa Felczak i Dariusza Luksa.

Polski zespół okrzepł po mistrzostwach świata – mówi II trener męskiej reprezentacji Alojzy Świderek. – Ma swoją markę. Zawodnicy grają na takim poziomie poniżej którego trudno jest zejść. Można przegrać, ale po twardej walce.

W dwóch ostatnich meczach fazy grupowej, jak podkreślił trener Świderek, zespół chce odnieść dwa zwycięstwa. Przypomnijmy, że w tym roku porażki nie doznały jeszcze tylko drużyny Polski i Brazylii.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved