Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Tomaso Totolo: Jesteście najlepsi w Europie

Tomaso Totolo: Jesteście najlepsi w Europie

Drugi trener reprezentacji Włoch jest pod wrażeniem gry Polaków. – W tej chwili wasz zespół jest tylko o jeden stopień za Brazylią. W Europie nie macie równych – tłumaczy Tomaso Totolo, były szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

Włosi drugi rok z rzędu nie zakwalifikują się do finału Ligi Światowej. W ubiegłej edycji uratowała was „dzika karta”. W tym roku nie macie chyba co na nią liczyć…

Tomaso Totolo: Praktycznie nie mamy już szans na drugie miejsce w grupie, które daje szansę na »dziką kartę«. Już zeszły rok pokazał, że nie gramy na odpowiednim poziomie. W tym sezonie jest jeszcze trudniej, ponieważ przebudowujemy zespół. Najważniejsze są mistrzostwa Europy i Puchar Świata. Musimy myśleć o tych imprezach.To dotyczy wszystkich drużyn, ale to Włochy zawiodły najbardziej.

Rzeczywiście zabrakło nam ciągłości gry. Przykładem dla mnie jest wasza reprezentacja, która potrafiła zmieniać zawodników, a mimo to wygrywa. Wokół Pawła Zagumnego i Michała Winiarskiego zbudowaliście świetną ekipę, ale zarazem dajecie szansę młodym: Bartoszowi Kurkowi i Marcinowi Możdżonkowi. Nas najwięcej kosztowała zmiana rozgrywającego. Giordano Mattera to na razie mało doświadczony siatkarz i musi się jeszcze uczyć. Trochę eksperymentujemy i budujemy ekipę wokół 24-letniego gracza. To ryzykowne i nie przyniosło spodziewanych owoców. Do tego doszły kontuzje.

* Więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved