Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Płomień Sosnowiec może odsprzedać miejsce w PLS!

Płomień Sosnowiec może odsprzedać miejsce w PLS!

Zasłużony klub ma wielkie problemy ze zbudowaniem budżetu na grę w elicie. - Może być tak, że przyjdzie nam odsprzedać miejsce w lidze - przyznaje Piotr Hałasik, właściciel klubu.

Kilka tygodni temu kibice sosnowieckiej drużyny cieszyli się z awansu do Serii A. Okazuje się jednak, że wyzwania związane z rywalizacją z najlepszymi przewyższają możliwości finansowe klubu.

Niemal stanęliśmy już pod ścianą. Brakuje kroku i już nie będzie odwrotu… Cały czas prowadzimy rozmowy z potencjalnymi sponsorami [mówi się o koncernie energetycznym z Francji – przyp. red.], działamy na wielu frontach – mówi Hałasik.Kilka miesięcy temu właściciel klubu zapewniał, że po awansie Płomień zyska bogatego sponsora. Padały nawet pierwsze sumy, deklaracje… – Tak było. Gdy jednak przychodzi do podpisana umowy, to mnożą się problemy. A to nie ma prezesa, a to sponsoring uzależniony jest od wspólnej inwestycji. Mimo wszystko wciąż nie tracimy wiary, że nam się powiedzie – dodaje.

Hałasik podkreśla, że datą graniczną dla przyszłości klubu może być 15 lipca, gdy zespół ma rozpocząć przygotowania do sezonu.

Bliscy znajomi właściciela klubu mówią, że ten poważnie zastanawia się nad sprzedaniem miejsca w Serii A. – Nie chcę tego komentować… Chociaż jeżeli pozostaniemy bez środków, to może być jedyne rozwiązanie. Mogę sprzedać miejsce w lidze, ale na pewno nie spółkę. Zespół nadal by istniał, tylko w niższej lidze – wzdycha.

Pięć lat temu to Płomień awansował do ekstraklasy dzięki słabości innego klubu. Sosnowiczanie odkupili wtedy miejsce (faktycznie dokonali fuzji) od Stolarki Wołomin. – Może być tak, że historia zatoczy koło – przyznaje Hałasik i dodaje, że liczy jeszcze na pomoc miasta. – Nie chcemy od miasta pieniędzy, ale zawsze może dać nam wędkę, na którą złowimy sponsora – przekonuje [chodzi mu o umożliwienie przez miasto rozmów z firmami, które mogłyby pomóc – przyp. red.].

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved