Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Memoriał Borysa Jelcyna: Porażka mistrzyń świata

Memoriał Borysa Jelcyna: Porażka mistrzyń świata

Chiny pokonały w Jekaterynburgu akademicką reprezentację Rosji 3:0 (25:15, 25:12, 25:20) w meczu pierwszego dnia Memoriału Borysa Jelcyna.

Turcja wygrała w Niżnim Tagile z mistrzem świata Rosją 3:2 (24:26, 19:25, 26:24, 25:19, 25:10).

W odróżnieniu od Turczynek grałyśmy dzisiaj prostą siatkówkę – powiedziała kapitan Rosji Natalia Safronowa. Zdaniem obserwatorów bez Lubow Sokołowej i Jekatieriny Gamowej mistrzynie świata prezentują poziom europejskich średniaczek.

W czwartym i piątym secie spadło tempo i siła naszych ataków – powiedział trener Rosji Giovanni Caprara. – To była główna przyczyna naszych porażek. Nie mogę powiedzieć, że graliśmy źle. Po prostu w takim momencie drużyna straciła wiarę w siebie. W dodatku nasze zawodniczki często myliły się w ataku.

Jak podkreślił Alessandro Chiappini jego zespół rozpoczął spotkanie od dużej liczby błędów, szczególnie w zagrywce. Potem już było coraz lepiej. W drugiej części spotkania wicemistrzynie Europy z 2003 roku potrafiły wykorzystać słabość rywalek w ataku. – Ani przez chwilę zespół nie stracił wiary w sukces – podkreślił trener Chiappini.

W Jekaterynburgu grają jeszcze Azerbejdżan i Holandia, a w Niżnim Tagile Japonia i Białoruś. Uroczystość otwarcia turnieju rozpoczęła się minutą ciszy. W ten sposób uczestnicy uczcili pamięć zmarłego w tym roku pierwszego prezydenta Rosji Borysa Jelcyna.