Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Ligę Światową w Katowicach czas zacząć

Ligę Światową w Katowicach czas zacząć

fot. archiwum

Dziś w jednym z katowickich hoteli odbyła się konferencja prasowa przed ostatnimi meczami fazy grupowej, Ligi Światowej, Polska-Bułgaria. Głos zabrali kapitanowie oraz trenerzy obydwu zespołów.

Plamen Konstantinow (kapitan reprezentacji Bułgarii):

Przez ostatnie dwa tygodnie bardzo dużo mówi się o meczach Polaków z Bułgarami, myślę, że powiedzieliśmy już na ten temat wszystko, co można było powiedzieć. Wszyscy wiemy, że zarówno Polacy jak i my mam już zapewniony udział w turnieju finałowym, więc tak naprawdę te spotkania nie są aż tak bardzo ważne. To oczywiście nie znaczy, że nie chcemy wygrać tutaj w Katowicach, zwłaszcza po naszych porażkach w Warnie. Chcemy zrewanżować się Polakom za te dwie porażki w Warnie, naszym planem minimum jest wygranie tutaj przynajmniej jednego spotkania. Mimo to dla nas najważniejsze jest to, jak zagramy w finale. Mamy bardzo ciężką grupę podczas finałów. Zagramy z Brazylią oraz Rosją więc musimy przede wszystkim zacząć myśleć o tych przeciwnikach. Dlatego jakby nieco na drugi plan schodzi wynik tych dwóch spotkań z Polakami, gdyż po tej Lidze Światowej nikt nie będzie pamiętał naszych czterech spotkań z Polską, ale to jak zagraliśmy podczas finałów. Każdy pamięta zawsze ostatni wynik.

 Piotr Gruszka (kapitan reprezentacji Polski):

Chciałbym przede wszystkim przekazać wyrazy współczucia dla całej ekipy Bułgarii z powodu tragicznej śmierci ich przyjaciela i jednego z działaczy federacji bułgarskiej. Statystykowi życzymy dużo zdrowia, aby jak najszybciej mógł wrócić do sił i do zespołu. Przechodząc do zbliżających się spotkań, zgodzę się z Plamenem, że najważniejsze są oczywiście finały, w których już gra się o wynik. Dla nas te mecze z Bułgarią w Katowicach są o tyle ważne, że chcielibyśmy zająć pierwsze miejsce w grupie. Chcielibyśmy przede wszystkim pokazać bardzo dobrą siatkówkę naszym kibicom, gdyż wszyscy wiedzą, jaka w Polsce jest publiczność – nie tylko wymagająca, ale również kochana. Chcemy wygrać obydwa mecze. Z takim przeciwnikiem jak Bułgaria nie gra się na co dzień i jest to dla nas znakomita okazja do polepszania naszej gry. Traktujemy te mecze jak najbardziej poważnie.

 

Raul Lozano (trener reprezentacji Polski):

Dwa mecze z Bułgarią pokażą nam, w którym miejscu się obecnie znajdujemy. Później podczas treningów w Spale będziemy pracować nad poprawą konkretnych elementów. Będą to trudne spotkania, pewnie inne niż w Bułgarii, ale już tam obydwa zespoły zaprezentowały podobny poziom. To, że w składzie na te spotkania na pozycji libero zagra Piotr Gacek nic nie oznacza. Może zagrać w finałach, ale nie musi. Nic nie jest jeszcze postanowione, a decyzje zostaną podjęte po tym, jak sprawdzimy formę zawodników w Spale. Dotyczy to również przyjmujących i środkowych. Podobnie rzecz ma się z Grzegorzem Szymańskim, który dopiero wczoraj po dłuższej przerwie wznowił treningi – nie ma go w „12” na najbliższe spotkania, ale dopiero na zgrupowaniu okaże się, w jakiej jest formie.

 

Martin Stoew (trener reprezentacji Bułgarii):

Myślę, że spotkania z Polską będą stały na wysokim poziomie. Dla mojej drużyny będzie to ostatnia okazja do sprawdzenia młodych zawodników, gdyż od tego tygodnia zaczęliśmy przygotowania do turnieju finałowego. Zostajemy w tym celu w Polsce, żeby nie marnować czasu i sił na dodatkowe podróże, formę zawodników będziemy szlifować w Kędzierzynie. Co do braku w „12” Mateja Kazijskiego – Matej od dwóch lat praktycznie nie miał urlopu, a opierała się na nim cała siłą ataku naszej drużyny. Po sezonie ligowym był bardzo zmęczony i 10 dni wolnych po prostu mu się należało. Ma swój cykl przygotowań do turnieju finałowego LŚ. Również Wladimir Nikołow będzie odpoczywał, aby w pełni sił przystąpić do finałów.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved