Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Liga albo Puchar

Liga albo Puchar

Od tego czy polskie siatkarki w mistrzostwach Europy będą w finale zależy początek rozgrywek sezonu 2007/2008. Mistrzostwa, które rozegrane zostaną w Belgii i Luksemburgu odbędą się w dniach 20-30 września, a Polki grają w grupie z Czeszkami, Hiszpankami i Bułgarią.

Dwa dni w Kaliszu trwała narada prezesów klubów Ligi Siatkówki Kobiet. Dokonano podsumowania sezonu 2006/ 2007, dyskutowano także nad terminarzem nowych rozgrywek. O planach mówi Waldemar Sagan, wiceprezes KS Pałac Bydgoszcz. – Podsumowanie sezonu LSK dotyczyło wszystkich aspektów: finansowego, marketingowego i, oczywiście, sportowego.

Ocena była pozytywna, wszystkie wskaźniki w porównaniu z poprzednim rokiem poszły w górę. Nowy sezon będzie trudny ze względu na udział reprezentacji Polski w mistrzostwach Europy i ewentualnie Pucharze Świata. Zajęcie w Belgii, w ME pierwszego lub drugiego miejsca oznacza bowiem udział zespołu trenera Bonitty w Pucharze Świata, gdzie walczy się o kwalifikacje olimpijskie. Start zaś w tym turnieju oznacza późniejsze rozpoczęcie rozgrywek ligowych. Podjęliśmy więc decyzję, że liga rozpocznie się 13 października, dwa tygodnie po mistrzostwach Europy, gdyby reprezentacja nie awansowała do ścisłego finału. Tego, oczywiście, nikt sobie nie życzy i jeśli będziemy bronić złotego medalu wówczas także 13 października rozpoczną się rozgrywki Pucharu Polski. Będą one miały jednak inną formułę jak ostatnio. Zespoły nie będą grały zawsze przeciwko tym samym rywalom. Ścisłej formuły jeszcze nie opracowano, jednak chodzi o to, by zespoły mogły rywalizować z jak największą dla siebie korzyścią. Te rozgrywki odbędą się bez udziału kadrowiczek.Mistrzostwa Europy, które rozegrane zostaną w Belgii i Luksemburgu odbędą się w dniach 20 -30 września, a Polki grają w grupie z Czeszkami, Hiszpankami i Bułgarią. Faza grupowa zakończy się 23.09, trzy najlepsze zespoły z 4 grup awansują dalej. Z kolei Puchar Świata w Japonii rozegrany zostanie w dniach 2-16 listopada. Jeśli naszemu zespołowi nie uda się awansować do tych rozgrywek, to o igrzyska olimpijskie w Pekinie walczyć jeszcze będą w turnieju kontynentalnym lub interkontynentalnym. – Wówczas prawdopodobnie w rozgrywkach ligowych trzeba będzie zrobić przerwę – dodaje wiceprezes Sagan.


Domino zostaje

Dominika Leśniewicz do końca miesiąca powinna złożyć podpis na nowym kontrakcie z Centrostalem Bydgoszcz. To dobra nowina dla zespołu, który potrzebuje jeszcze atakującej, która mogłaby zastąpić Ewę Kowalkowską. – Mamy dwie, trzy kandydatki, ale koncentrujemy się na jednej – wyjaśnia Sagan. – Chcemy, by była to zawodniczka wszechstronna w ataku i wnosząca sporo do gry zespołu.

Leśniewicz razem z Joanną Kuligowską, Moniką Naczk i Dominiką Kuczyńską, nową środkową zespołu, jest teraz w Szczyrku na zgrupowaniu kadry.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved