Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kluby LSK o transferach

Kluby LSK o transferach

Na spotkaniu przedstawicieli Ligi Siatkówki Kobiet w Kaliszu (26.06.2007r.) nie mogło zabraknąć tematu transferów. Oczywiście włodarze klubów nie zawsze w pełni odsłaniali karty, ale z pewnością udało się, choć po części uporządkować natłok nieoficjalnych i czasami niesprawdzonych informacji.

Energa Gedania jak dotąd podpisała dwie nowe umowy. Do Trójmiasta przychodzą Kinga Kasprzak ze Szczecina oraz Katarzyna Wellna z poznańskiego AZS-u. Ponadto przedłużono umowy z Bereniką Tomsią, Natalią Nuszel, a do pierwszej drużyny wprowadzona została siedemnastoletnia libero Agata Durajczyk. Oprócz tego kolejną zawodniczką, która przyjdzie ze Szczecina będzie Marta Benderska. Obecnie w Gdańsku testowana jest zawodniczka z Białorusi oraz prowadzone są rozmowy z kilkoma zawodniczkami polskimi. Klub nie zamierza przedłużać wygasłego kontraktu z Małgorzatą Niemczyk.

Trener Muszynianki Bogdan Serwiński potwierdził dotychczasowe doniesienia o pozyskaniu Marioli Zenik, Aleksandry Przybysz, Kamila Frątczak oraz Gabrieli Wojtowicz. Ze starego składu w drużynie zostają Izabela Bełcik, Marlena Mieszała i Dorota Pykosz. Pełny skład mistrza Polski z roku 2006 zostanie ogłoszony na początku lipca.Żadnych nowych ruchów nie ujawnili również przedstawiciele Aluprofu Bielsko obiecując więcej informacji z początkiem lipca. Przypomnijmy, że jak dotąd Aluprof zdołał pozyskać Beatę Strządałę, a z urlopu macierzyńskiego wraca Katarzyna Gajgał.

Działacze z Dąbrowy Górniczej postanowili oprzeć swoją drużynę na siatkarkach, które wywalczyły awans do LSK. Mimo tego przedstawiciele beniaminka prowadzą rozmowy w celu wzmocnienia drużyny, miedzy innymi z zawodniczkami mającymi za sobą doświadczenie gry w LSK. Na szczegóły tych rozmów jest jednak jeszcze za wcześnie.

W podobnym tonie wypowiadają się działacze kaliskich Winiar. Podpisane mają już osiem kontraktów ze wszystkimi Polkami ze złotej drużyny i zamierzają wzmocnić siłę rażenia zespołu czterema kolejnymi kontraktami. Nazwiska zawodniczek poznamy jednak dopiero, gdy na kontraktach znajdą się podpisy obu stron. W kadrze mistrzyń Polski na pewno zabraknie Teresy Matuszkovej, która podpisała kontrakt w hiszpańskiej Murcii. Dyrektor kaliskiego klubu Jerzy Witczak mówi: – Z dużą dozą pewności mogę powiedzieć, że uda nam się przedłużyć kontrakt z Miladą Spalovą, którą jesteśmy umówieni na rozmowy po jej powrocie z wakacji.

Waldemar Sagan reprezentujący klub z Bydgoszczy podkreślił, że klub z miasta nad Brdą zamierza wytrwać w tradycji, według której zespół oparty jest głównie na zawodniczkach z bydgoskim rodowodem. Trenera Makowskiego zastąpi Jacek Grabowski kojarzony z Gwardią Wrocław.

Działacze poznańskiego AZS-u deklarują, że dysponować będą budżetem na nieznacznie większym poziomie niż dotychczas. W Poznaniu pragną poświęcić najbliższy sezon na okrzepnięcie zespołu przed włączeniem się do walki o wyższe cele w przyszłości. Niemałą rolę ogrywać ma tutaj nowa hala, w jakiej grać będą akademiczki. Ma ona przyciągnąć do siatkówki zarówno kibiców, jak i sponsorów. Zespół AZS-u Poznań zostanie przebudowany mniej więcej w połowie. Do drużyny dołączą miedzy innymi Anna Szydełko z Muszyny, Aleksandra Kruk z Gdańska. Poznańscy działacze mają również na celu wyraźną profesjonalizację działań sekcji siatkówki oraz znaczne usamodzielnienie się sekcji przy jednoczesny pozostaniu w strukturach klubu akademickiego.

Skład Farmutilu Piła bliski jest zamknięcia. Pozyskano Dominikę Sieradzan, Julię Shelukhinę, oraz młode Klaudię Kaczorowską i Urszulę Bejgę. Działacze z Piły przyznają, że prowadzą rozmowy z jeszcze jedną zawodniczką.

Roman Murdza, nowy trener Stali Mielec, zapewnia, że w Mielcu pozostanie trzon ubiegłorocznego składu. Wzmocnieniami będą Paulina Dutkiewicz z Piasta Szczecin, oraz być może Magdalena Banecka, która straciła miejsce w Muszynie po przyjściu Marioli Zenik.

Szczegółów działań na rynku transferowym nie ujawniają działacze z Białegostoku.

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved