Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kadetki trenują do Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży

Kadetki trenują do Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży

Reprezentacja Polski kadetek prowadzona przez trenera Andrzeja Pecia przygotowuje się do IX Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy, który odbędzie się w dniach 23-27 lipca w Belgradzie.

Od 22 czerwca nasze młode siatkarki przebywają na zgrupowaniu w Sosnowcu. Obóz ten zakończy się w sobotę i zawodniczki otrzymają kilka dni wolnego. Następnie 3 lipca spotkają się w Wałczu, gdzie rozpoczną kolejne zgrupowanie. Ostatnim etapem przygotowań będą treningi w Spale: od 16 do 20 lipca.

W chwili obecnej przebywamy na krótkim zgrupowaniu w Sosnowcu, które potrwa do 30 czerwca – powiedział trener kadry kadetek Andrzej Peć. – Mieliśmy przewidziane mecze sparingowe z Portoryko w ramach wymiany wiązanej, do której jednak nie doszło. Być może uda się rozegrać mecze kontrolne podczas kolejnego zgrupowania w Wałczu, które potrwa od 3 do 13 lipca. Mówię „być może”, bo większość reprezentacji ma już plany na najbliższe tygodnie i trudno je zmienić. Jeżeli nie uda się znaleźć sparingpartnera, wystartujemy na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy po prostu bez żadnych gier kontrolnych – uprzedził szkoleniowiec.Obecnie w Sosnowcu przygotowuje się dziewiętnaście zawodniczek. W Wałczu do kadry dołączą kolejne cztery: Agnieszka Sojka, Anna Wrzeszcz, Aleksandra Hernik i Aleksandra Nowicka. – Na zgrupowaniu w Wałczu będziemy mieli do dyspozycji aż dwadzieścia trzy zawodniczki. Będziemy chcieli przyjrzeć się siatkarkom, które na kadrze pojawiły się po raz pierwszy po Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – skomentował trener Peć.

Reprezentacja Polski kadetek za grupowych rywali w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży ma Belgię, Serbię i Chorwację. Jest to naprawdę silna grupa, co zresztą przyznaje sam szkoleniowiec. Serbki to przecież wicemistrzynie Europy sprzed kilku miesięcy, a Belgijki to drużyna, które na tamtym turnieju zajęła czwartą lokatę.

W tym roku nie mieliśmy szczęścia w losowaniu i trafiliśmy na bardzo silne przeciwniczki: Belgię, Serbię i Chorwację – powiedział Peć. – Druga grupa, w której grają Włoszki, Ukrainki i Irlandki jest zdecydowanie łatwiejsza. Z Ukrainkami przecież wygraliśmy na mistrzostwach Europy, a Irlandia, jak wiadomo, potęgą w siatkówce nie jest. Jedynie Włoszki grają na wysokim poziomie – dodał.

Szeroka kadra reprezentacji Polski kadetek na Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy: Paulina Pilarska, Aleksandra Trojan, Sylwia Chmiel, Magdalena Wawrzyniak, Angelika Maciejewska, Sylwia Korczak, Marta Wiśniewska, Katarzyna Lisiecka, Sylwia Pelc, Monika Martałek, Małgorzata Łoboda, Tamara Kaliszuk, Aleksandra Pasznik, Izabela Śliwa, Patrycja Bryla, Angelika Bulbak, Katarzyna Bryda, Maja Tokarska, Joanna Wołosz, Agnieszka Sojka, Anna Brzeszcz, Aleksandra Hernik, Aleksandra Nowicka.

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved