Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Francuzom bardzo zależy na finałach Ligi Światowej

Francuzom bardzo zależy na finałach Ligi Światowej

fot. archiwum

- Francuzom bardzo zależy, żeby zagrać w finałowym turnieju Ligi Światowej w Katowicach - mówi były trener reprezentacji kobiet Andrzej Dulski, od lat pracujący we Francji. - Oglądałem ich spotkania z Włochami. Bardzo chcieli wygrać oba. Po porażce w pierwszym byli podłamani.

W meczach z Włochami nie grał kontuzjowany Antiga. Nie było Pujola. Poza nimi ze "starej gwardii" w kadrze trenera Philippe Blaina są Granvorka i Kiefer. – W kadrze zachodzi zmiana warty – powiedział Andrzej Dulski . – Gra kilku młodych zawodników. Zresztą podobnie jest we Włoszech. Nowi gracze nie zawsze dorównują umiejętnościami starym.

 

Francuzi zajmują drugie miejsce w grupie B. Mają już tylko teoretyczne szanse na zajęcie pierwszego miejsca. Musieliby dwa razy pokonać na wyjeździe Japonię i liczyć na dwa zwycięstwa Włochów nad USA. Wówczas zrównaliby się zwycięstwami z Amerykanami i zaczęłoby się wówczas liczenie bilansu piłek tzw. ratio. 

"Dzika karta" zostanie przyznana drużynie z drugiego miejsca. Największe szanse przyznaje się właśnie Francji, gdyby ten zespół ukończył rywalizację w grupie B na tej pozycji.

 

Jak podkreślił Andrzej Dulski Francuzi mają bardzo dobre pomysły na rozwój siatkówki. – Dysponują już siedmioma centrami szkolenia – powiedział. – Coraz więcej krajowych trenerów pracuje w klubach najwyższych klas rozgrywkowych. Niedawno jeszcze stanowili oni najwyżej 25 procent wszystkich zatrudnionych szkoleniowców. Obecnie ich liczba podwoiła się.

 

Poza Andrzejem Dulskim w francuskich klubach szkolą Wojciech Fabjańczyk i Marek Błoński . Bardzo dużo jest trenerów z Serbii, Chorwacji i Rumunii.

 

Ostatnio głośno było o możliwości degradacji Paris Volley do niższej klasy rozgrywkowej z powodu zadłużenia. Uczestnik Ligi Mistrzów miał zobowiązania na sumę 350 tys. euro. – Miasto Paryż zadeklarowało pomoc – mówi Andrzej Dulski. – Groźba degradacji została oddalona. Finanse klubowe we Francji są sprawdzane bardzo rygorystycznie. Zabezpieczenie finansowe musi być jasno potwierdzone. Stąd przypadki bankructw są tutaj praktycznie niespotykane.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved