Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Dorota Świeniewicz: To dla mnie bardzo duże wyzwanie

Dorota Świeniewicz: To dla mnie bardzo duże wyzwanie

- Miałam dużo ofert m.in. z Rosji, Włoch, Turcji i Szwajcarii, ostatecznie zdecydowałam się na Hiszpanię - powiedziała dwukrotna mistrzyni Europy, najlepsza siatkarka kontynentu w 2005 roku Dorota Świeniewicz.

Od przyszłego sezonu będzie ona zawodniczką hiszpańskiego zespołu Icaro Palma de Mallorca, beniaminka ekstraklasy. Kontrakt został podpisany na rok z opcją przedłużenia na następny sezon.

W hiszpańskim klubie powstaje coś nowego, tworzy się klub z ogromnymi ambicjami. Przed nami został postawiony cel zajęcia mięjsca w czwórce, awansu do finału Pucharu Królowej i zakwalifikowania się do rozgrywek europejskich. Prezydentem klubu jest szef firmy developerskiej – mówi Świeniewicz.Od poniedziałku Dorota Świeniewicz, podobnie jak inne kadrowiczki, powołane przez trenera Marco Bonittę przebywa na zgrupowaniu w Szczyrku. – Zgrupowanie zaczęło się od badań lekarskich, które prowadził włoski sztab medyczny – powiedziała Świeniewicz. – Mierzono nas i ważono. Wyliczano różne współczynniki m.in. obciążenia nóg przy odbiciach. Trenujemy bardzo ciężko, zaczęliśmy od 2,5 h siłowni przed południem oraz 3,5 h zajęć popołudniowych.

W Szczyrku poza kadrą Marco Bonitty są zawodniczki, które kandydują do wyjazdu na Letnią Uniwersjadę. – Ćwiczymy w różnych zestawieniach– mówi Dorota Świeniewicz. – Awans do igrzysk olimpijskich jest teraz celem najważniejszym i ja chciałabym dołożyć swoją cegiełkę do jego realizacji.

W poprzednim sezonie sezonie w hiszpańskiej lidze grały Małgorzaty Glinka, Agata Mróz (obie Grupo 2002 Murcja) i Milena Rosner (Spar Marichal Teneryfa). Agata Mróz zawiesiła karierę. Będziemy więc w dalszym ciągu śledzić grę trzech polskich siatkarek. Drużyna z Majorki wzmocniła się także Kingą Maculewicz, która ostatni sezon spędziła we włoskim Scavolini Pesaro. Ta ostatnia jest jedną z czołowych siatkarek reprezentacji Francji.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved