Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wychowankowie wracają do GTPS Gorzów

Wychowankowie wracają do GTPS Gorzów

- Z Borczyńskim i Maciejewiczem dogadaliśmy ostatnie szczegóły kontraktów - mówi prezes GTPS-u, Zenon Michałowski. - Cieszę się, że obaj ci siatkarze wzmocnią gorzowską drużynę.

GTPS bardziej gorzowski to dobra wiadomość dla kibiców. Gdy przed poprzednimi rozgrywkami zespół został zupełnie zmieniony, jednym z głównych zarzutów był właśnie praktycznie brak wychowanków. Teraz będzie ich w podstawowym składzie trzech (został Arkadiusz Kamiński). 32-letni Borczyński w zakończonym niedawno sezonie rozgrywał piłkę w Delekcie Bydgoszcz, a o rok młodszy Maciejewicz występował w Politechnice Warszawa. W rodzinnym mieście ma zagrać na pozycji libero. Obaj spokojnie dawali sobie radę na poziomie ekstraklasy. – Przede wszystkim liczymy na ich doświadczenie – mówił prezes Michałowski. – To są gracze, którzy w najbliższych latach mogą nam tylko pomóc.

To nie koniec transferów w GTPS. Trener Jerzy Taczała chciałby jeszcze wzmocnić skład co najmniej środkowym i atakującym. Na środek gorzowianie namawiają zawodnika o głośnym w kraju nazwisku. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że chodzi o 35-letniego, byłego reprezentanta Polski Jakuba Markiewicza. Siatkarz na najwyższym poziomie grał ostatnio w Gwardii Wrocław w latach 2004-2006. Zawsze był w czołówce rankingów na najlepiej blokujących w ekstraklasie. Przed sezonem 2006/07 zrezygnował jednak z zawodowej siatkówki. Zajął się biznesem. W wolnej chwili z dobrym skutkiem pomagał drużynie Cuprum Lubin, która na koniec rozgrywek wywalczyła awans do II ligi. – Zawodnik ma dać nam odpowiedź do końca tygodnia – powiedział Michałowski. – Otrzymał od nas ciekawą ofertę i wydawało się, że jest blisko Gorzowa. Sytuacja się jednak skomplikowała, bo kolejne, bardzo atrakcyjne propozycje spłynęły do siatkarza z elity i teraz się nad nimi zastanawia.Myślą o „Gulczasie”

Spokojnie. Na pewno w GTPS nie zagra „Gulczas”, uczestnik pierwszej edycji Big Brothera – telewizyjnego reality show. W Gwardii Wrocław jest jednak 24-letni atakujący Roman Gulczyński, który ma takie samo przezwisko. „Gulczas” z siatkarskiego boiska grał w Płomieniu Sosnowiec, AZS Częstochowa, Górniku Radlin, a od sezonu 2003/04 we Wrocławiu, gdzie na pozycji atakującego zrobił ogromny postęp. W ostatnich rozgrywkach w ekstraklasie grał mniej, ale to nie znaczy, że tylko „grzał” ławkę rezerwowych. Jego mocną stroną jest zagrywka, słabszymi blok i obrona. – Potwierdzam, że jesteśmy zainteresowani tym zawodnikiem, ale jego przejście do gorzowskiej drużyny to jeszcze daleka droga – przyznał prezes GTPS. – Rozmawiamy nie tylko z Gulczyńskim, ale także z innymi siatkarzami z różnych części kraju. Ostateczny wybór może być zupełnie inny.

Koniec z mówieniem o PLS

Podczas rozmów z każdym zawodnikiem powtarzam, że jego ambicją powinna być walka o złoty medal – opowiadał Michałowski. – Nie będziemy już jednak stawiać nikogo pod ścianą i zarzekać się, że liczy się tylko Polska Liga Siatkówki i awans. Przede wszystkim mamy zbudować dobrą drużynę, która da nam satysfakcję. Na boisku nie będzie odrabiała pańszczyzny, a w każdym spotkaniu walczyła o zwycięstwo.

GTPS wyrosła w I lidze mocna konkurencja. Marzenia o wielkim zespole konsekwentnie realizuje Trefl Gdańsk. Beniaminek właśnie podpisał umowy z kilkoma zawodnikami z ekstraklasy, m.in. z wychowankiem gorzowskiej siatkówki Krzysztofem Kocikiem. Od 2008 r. nad morzem mają być dwie drużyny europejskiego formatu występujące z logiem Trefla – koszykarze i siatkarze. – Widzimy co robią rywale, sami staramy się wyciągnąć wnioski z ostatniego sezonu i tworzyć zespół z głową – zakończył prezes pierwszoligowca. – Marzymy, aby wkrótce, za rok, czy dwa też zagrać z najlepszymi. To trzeba jednak wywalczyć sobie na boisku, a nie gadać i obiecywać.

GTPS GORZÓW 2007/08:

rozgrywający – Tomasz Borczyński, Łukasz Klucznik,

przyjmujący – Maciej Wołosz, Daniel Mróz, Krzysztof Śmigiel,

środkowi – Paweł Kupisz, Arkadiusz Kamiński

atakujący – Krzysztof Grzesiowski

libero – Radosław Maciejewicz

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved