Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Skazani na sukces

Skazani na sukces

fot. archiwum

Po wywalczeniu srebrnego medalu na japońskich mistrzostwach świata, bardzo wielu ekspertów podkreślało, że dopiero przyszłość pokaże czy podopieczni Raula Lozano są już przygotowani do powielania takich sukcesów.

Pierwszym wielkim sprawdzianem dla naszych siatkarzy miły być grupowe rozgrywki w Lidze Światowej. Te potyczki pokazały, że srebrny medal nie popsuł naszej ekipy. Wręcz przeciwnie, srebrny krążek z mundialu dał podopiecznym Lozano dużo pewności i wiary w siebie. Dlatego też kolejni rywale, których Polacy mieli po drugiej stronie siatki z łatwością ogrywali. Tak było z Chinami, Argentyną, a nawet Bułgarią, która jest aktualnie trzecią drużyną świata.

 

Nasi zawodnicy na czele z Pawłem Zagumny , Michałem Winarskim , Sebastianem Świderskim , Piotrkiem Gackiem wykazali się w tym sezonie wielką odpornością psychiczną. Mimo, że w niektórych spotkaniach byli już postawieni pod ścianą nie dali się rywalom, przyśpieszając w odpowiednich momentach a tym samym odnosząc efektowne a co najważniejsze efektywne zwycięstwo. 

Obecnie gra naszej drużyny stoi na wysokim poziomie światowym. Poczynania w ataku, czy obronie są perfekcyjne w wykonaniu Polaków. Wydaje się, że obecnie nie ma takiej drużyny na świecie, która nie byłaby w zasięgu naszej ekipy. Czy jest to Francja, czy też Brazylia Polakom nie robi to żadnej różnicy. Podopieczni Lozano wychodząc na parkiet mają tylko jeden cel – pokonać kolejnego rywala.

 

Passa zwycięska Polaków jest imponująca, niedzielne zwycięstwo naszej drużyny było 17. z rzędu w "światówce". Jeszcze tylko jeden weekend z grupowymi rozgrywkami LŚ (w Katowicach siatkarze zmierzą się z Bułgarią) i nastąpi wielki finał tej imprezy. Właśnie największą próbą dla naszej ekipy będzie finał Ligi Światowej, gdzie Polacy myślą już o spotkaniu z Brazylią. Kibice na to spotkanie także ostrzą sobie zęby. Będzie to rewanż za mistrzostwa świata, a najlepiej byłoby się spotkać w samym finale.

 

Ostatnie miesiące pokazały, że nasi zawodnicy są skazani na sukces. Polakom nie brakuje niczego. Drużyna, którą prowadzi Raul Lozano jest złożona z dwóch generacji mistrzów świata – juniorów z 1997 oraz 2002 roku. Do tej mieszanki wybuchowej dołączyło jeszcze dwóch młodym zawodników: Bartosz Kurek oraz Marcin Możdżonek . Siatkarze ci nie są tylko uzupełnieniem naszej ekipy, ale wręcz wzmocnieniem, a w kluczowych momentach są elementami, które przechylają szalę zwycięstwa na naszą stronę.

 

Ta rotacja w składzie pokazuje jedno – nasza ekipa jest najbardziej rozwojową drużyną. W kadrze Raula Lozano pojawiają się co raz to inni młodzi zawodnicy. Tak kiedyś było z Mariuszem Wlazły , czy Michałem Winiarskim , tak teraz sytuacja wygląda z Kurkiem oraz Możdżonkiem. A to wróży kolejne wielkie sukcesy naszej ekipy, skazanej przecież na sukces.

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved