Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Przgotowania kadry B siatkarek czas zacząć

Przgotowania kadry B siatkarek czas zacząć

Przed kadrą A siatkarek są w tym roku wielkie wyzwania: Grand Prix, Mistrzostwa Świata i, miejmy nadzieję, Puchar Świata. Ruszyły przygotowania zaplecza. Od poniedziałku w Szczyrku, kadra B szykuje formę na Uniwersjadę.

Męska kadra B rozpoczęła przygotowania do Uniwersjady już dwa tygodnie temu. Dlaczego więc żeńska drużyna zaczyna dopiero teraz?

Dziewczyny grały ligę troszkę dłużej niż mężczyźni i to był główny problem w rozplanowaniu naszych przygotowań. Do tego doszło jeszcze Montreux, a z drużyny, która tam pojechała ma do nas dołączyć kilka zawodniczek. Stwierdziliśmy więc, że bez sensu jest rozpoczynać bez nich nasze przygotowania. A przypomnę, że dwa lata temu przygotowywaliśmy się jeszcze w krótszym czasie i efekt był zadowalający. Do tego musimy dostosować się do przygotowań pierwszej reprezentacji. Oczywiście musimy brać pod uwagę również finanse, bo przecież każdy dzień przygotowań generuje koszty, a Polski Związek Piłki Siatkowej krezusem finansowym jeszcze nie jest. Działacze, mimo wzrostu zainteresowania siatkówką, nadal muszą oglądać złotówkę z każdej strony. Jak więc widać czynników, przez które nasze przygotowania nie są zbyt długie, jest wiele.Uniwersjada coraz bliżej. Jak Pan wspomniał, dwa lata temu przywieźliście srebro. Jakie są cele na Uniwersjadę w Tajlandii?

W grupie za przeciwników mamy Turcję, Japonię i Danię. Turcja była faworytem poprzedniej Uniwersjady, ale odpadła po meczu z Chinkami, które znalazły się na medalowej pozycji. Z kolei Japonia to bardzo ciekawy, żywiołowy zespół. Graliśmy z nimi na turnieju we Francji. Ich skład, mimo że uniwersjadowy, jest naprawdę mocny i nie możemy ich lekceważyć. Nasze zadanie będzie wyjątkowo trudne i dlatego nie chcemy stawiać celów. Poza tym, nie wiemy dokładnie jakim składem będziemy na ten turniej dysponować. Marco Bonitta – trener pierwszej reprezentacji – poznaje dziewczyny i w tej chwili zestawia swój skład. On ma priorytet i to on dokonuje wyboru dziewcząt. My musimy korzystać z zawodniczek, które nie znajdą się w pierwszej kadrze. Co ciekawe, już jakiś czas temu z Rafałem (Rafał Błaszczyk, II trener kadry B siatkarek – przyp. red.) upatrzyliśmy sobie kandydatki do gry w kadrze B. Jednak jak się okazało, znalazły one uznanie w oczach trenera Bonitty i musieliśmy szukać nowych nazwisk.

W składzie kadry B znalazło się też kilka juniorek z drużyny trenera Andrzeja Urbańskiego.

Zgadza się. Życzeniem trenera Bonitty – bo każde nasze powołanie było z nim konsultowane – było, że jeżeli nasze juniorki nie zakwalifikują się do mistrzostw świata, to najlepsze z nich mają dołączyć do naszej ekipy. I tak w kadrze B z juniorek znalazły się: Marta Haładyn, Berenika Tomsia, Zuzanna Efimienko i Klaudia Kaczorowska. Z tym, że dwie ostatnie zostały zgłoszone przez Marco Bonittę do turnieju World Grand Prix jako zawodniczki kadry A.

*Z trenerem Piaseckim rozmawiała Katarzyna Biernacka

Więcej na reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved