Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Piotr Gacek: Jesteśmy silni i znamy naszą wartość

Piotr Gacek: Jesteśmy silni i znamy naszą wartość

fot. archiwum

Trener reprezentacji Polski, Raul Lozano, będzie miał spory dylemat z obsadzeniem pozycji libero. Zarówno Piotr Gacek, jak i Krzysztof Ignaczak prezentują się bardzo dobrze, ale w finale Ligi Światowej może zagrać tylko jeden.

Dwa bardzo dobre mecze Gacka w Warnie podniosły wyżej poprzeczkę i dały mu chyba lekką przewagę. W drugim meczu z Bułgarami, pod nieobecność kontuzjowanego Michała Winiarskiego , wziął na siebie całą odpowiedzialność za przyjęcie. Był bardzo chwalony przez kolegów i trenerów.

 

Pracy trochę miałem, zwłaszcza, że zabrakło nieocenionego „Winiara”. Zagrywka Władimira Nikołowa była po prostu piorunująca, ale ja nie lubię oceniać swojej gry, noty zostawiam innym. Dla mnie liczy się tylko jak najlepsza gra i wygrana polskiego zespołu. Do trenera należy ostatnie zdanie i to on podejmie decyzję, kto zagra w kolejnych meczach – powiedział Piotr Gacek . 

– Czy mecze z Bułgarami w Polsce będą trudniejsze niż w Warnie?

 

Jeszcze nie przestawiłem się z myśleniem na ostatnią kolejkę. Cieszę się, że z trudnego terenu po dobrej grze wywieźliśmy komplet punktów. Przewaga psychiczna jest z pewnością po naszej stronie, gdyż zawsze w głowie koduje się ostatnie pojedynki. Jesteśmy przed rewanżowymi meczami w lepszej sytuacji, ale to nie oznacza, że można liczyć na łatwe triumfy. W Warnie potwierdziliśmy, że zwycięstwo nad Bułgarami w półfinale ubiegłorocznych mistrzostw świata nie było przypadkiem. Jesteśmy silni i znamy naszą wartość. Jestem szczęśliwy, że mogłem uczestniczyć w tych pojedynkach. Nie wiem na kogo teraz postawi trener Lozano, na mnie czy na „Igłę”.

 

– Pewnie razem z Krzyśkiem przeżywacie chwile niepewności?

 

Jest nadzieja, że na mistrzostwa Europy będzie już mogło pojechać dwóch libero, ale w finale Ligi Światowej zagra jeden. W tej chwili trzeba pogodzić się, że na tej pozycji jest jedno miejsce.

 

* Wicej w Sporcie

źródło: Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved