Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Pani „Ambasador” Dorota Świeniewicz

Pani „Ambasador” Dorota Świeniewicz

- Nie zastanawiałabym się i dzwoniłabym na policję, gdybym znała przypadek krzywdzonego dziecka. Nawet gdyby to się działo u mojego sąsiada - mówiła dwukrotna mistrzyni Europy, Dorota Świeniewicz, wsparając akcję "Kochaj. Nie Krzywdź. Pomóż", trwającą od 24 maja.

W lipcu, w 16 miastach wojewódzkich pojawią się bilboardy, zwracające uwagę Polaków na problem przemocy wobec najmłodszych dzieci oraz promujące dobre wzorce opieki nad nimi. Potrzeba miłości rodzicielskiej i prawidłowe więzi uczuciowe w rodzinie są warunkiem właściwego rozwoju dziecka.

Dziękuję za zaproszenie mnie do tej akcji – powiedziała Dorota Świeniewicz. – Zawsze staję po stronie najsłabszych. Co jakiś czas czytam i słyszę o przemocy w rodzinie, agresji, molestowaniu seksualnym. Jestem przekonana, że akcja spowoduje, że moi rodacy zwrócą uawagę co się dzieje wokół nas. Akcja pomoże polskim dzieciom przejść przez życie z uśmiechem.Dorota Świeniewicz jest szczęśliwą mamą pięciomiesięcznego Juliana. Od poniedziałku trenuje na zgrupowaniu kadry w Szczyrku. Trener Marco Bonitta zwolnił w środę najlepszą siatkarkę Europy w 2006 roku z zajęć i mogła ona przyjechać na konferencję prasową do Warszawy. Tym samym Marco Bonitta wsparł akcję „Kochaj. Nie Krzywdź. Pomóż.”

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved