Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Mazury Open: Startuje światowa czołówka

Mazury Open: Startuje światowa czołówka

Mistrzowie olimpijscy z Aten, Brazyliczycy Ricardo Alex Costa Santos i Emanuel Rego, zagrają od 5 do 9 września w Starych Jabłonkach, w turnieju siatkówki Mazury Open, który zaliczany jest do cyklu SWATCH-FIVB World Tour.

Kibice oraz telewidzowie w ponad pięćdziesięciu krajach będą mogli też zobaczyć ich rodaków Marcio Araujo-Fabio De Jesusa Magalhaesa, Chińczyków Wu Penggena-Xu Linyina oraz kilka innych znakomitych par.

Turniej Mazury Open stał się już wydarzeniem sportowym w kraju – powiedział promotor i gospodarz turnieju Andrzej Dowgiałło. – O organizację zawodów z cyklu World Touru jest coraz więcej chętnych.Andrzej Dowgiałło przypomniał, że pięć lat temu Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej zabiegała o gospodarzy takich imprez. Teraz, żeby otrzymać zgodę na zorganizowanie turniej World Touru w okresie wakacji trzeba przyjąć zawody kobiet i mężczyzn.

Chcemy w 2008 roku zmierzyć się z tak wielkim przedsięwzięciem i zorganizować turniej z udziałem siatkarek i siatkarzy – powiedział Andrzej Dowgiałło.

Rolę turnieju World Touru w promowaniu regionu doceniły władze samorządowe i sponsorzy.

Zrozumiano, że warto bić się o takie turnieje i je rozwijać – dodał Andrzej Dowgiałło. – Dwa lata po igrzyskach w Pekinie pomyślimy o organizacji mistrzostw świata.

Polski Związek Piłki Siatkowej odnosi sukcesy organizacyjne (Liga Światowa, World Tour), ale w plażowej odmianie tego sportu na razie może pochwalić się tylko medalami mistrzostw Europy i świata w kategoriach młodzieżowych.

Siatkówką plażową trzeba zajmować się przez cały rok – powiedział prezes PZPS Mirosław Przedpełski. – W tym roku nasi najlepsi byli wiosną na zgrupowaniu w Brazylii.

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved