Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Mariusz Wlazły: Marzymy o siłowni

Mariusz Wlazły: Marzymy o siłowni

fot. archiwum

Polscy siatkarze idą przez tegoroczną edycję Ligi Światowej "jak burza", rzucając co chwilę na kolana kolejnych rywali. O czym w tej chwili marzą? - O siłowni! - mówi Mariusz Wlazły.

Polacy są jak dotąd jednym z dwóch (obok Brazylii) zespołów niepokonanych w Lidze Światowej. Wygrali wszystkie dziesięć meczów w grupie. W obu spotkaniach w Warnie najskuteczniejszy był Mariusz Wlazły . Polski bombardier, pod nieobecność w drugim meczu Michała Winiarskiego , zapisał na swym koncie aż 33 punkty. W całych rozgrywkach zdobył ich już 93, w tym zaliczył osiem bloków i dziewięć asów.

 

To sporo biorąc pod uwagę fakt, że wystąpił tylko w sześciu spotkaniach. Sam jednak twierdzi że, do wysokiej formy jemu i jego kolegom jeszcze trochę brakuje. – Mam jeszcze problem z wstrzeleniem się w zagrywkę. Było to widać szczególnie w meczach z Bułgarami, ale w hali, w której przyszło nam grać, było tak gorąco, że piłka "nie trzymała się ręki". Jak ja się wtedy spociłem, a z reguły wcale się nie pocę – wspomina atakujący reprezentacji. 

Duchota dawała się we znaki wszystkim Polakom, ale w południowym klimacie znacznie lepiej poradzili sobie z nią niż Bułgarzy. – Żadne złe warunki nie robią na nas wrażenia. W Argentynie zagraliśmy w bardzo zimnej sali, w Warnie w prawdziwej saunie. Czyli jeszcze jak zagramy podczas deszczu, to już chyba będziemy mogli powiedzieć, że potrafimy grać w każdych warunkach – śmieje się Daniel Pliński , który przewidział, że Polska wygra na wyjeździe dwukrotnie.

 

Czy pokonanie brązowych medalistów mistrzostw świata ułatwiła nieobecność jednego z ich liderów, Mateja Kazijskiego ? Zdaniem Wlazłego wcale nie, bo pozostali Bułgarzy też nie są obecnie w najwyższej formie. – Widać, że nie są do końca zgrani. Są roszady w składzie i jedni zawodnicy odpoczywali, inni grali. Groźni mogą być jednak w finale i później w ważnych imprezach medalowych – twierdzi siatkarz.

 

* Więcej w "Sporcie"

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved