Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Liga Europejska: Przed ostatnią kolejką

Liga Europejska: Przed ostatnią kolejką

Liga Europejska wchodzi w decydującą fazę. Już w ten weekend poznamy cztery drużyny, które 7-8 lipca zmierzą się w wielki finale w Portimão. Do Final Four awansują zwycięzcy poszczególnych grup oraz gospodarz Portugalia.

W grupie A szanse na awans ciągle zachowują trzy drużyny: Hiszpania, Niemcy i Holandia (wszystkie zespoły mają po 16 punktów). W najbliższy weekend pierwsza Hiszpania podejmować będzie trzeci zespół grupy, Holendrów, a Niemcy zmierzą się z Belgią.

Bardzo ciekawie wygląda sytuacja w grupie B. Liderzy, Słoweńcy, podejmować będą u siebie Portugalię. Gospodarzom do awansu potrzebne jest jedna wygrana. Gdyby jednak dwukrotnie przegrali z Portugalczykami, o zajęciu pierwszego miejsca w grupie zadecyduje bilans setów. Jeśli Portugalczycy, którzy maja zapewniony występ w finale, zwyciężą w grupie B, do finału awansuje najlepszy zespół spośród tych, które zajęły w swoich grupach drugie miejsce. W innym meczu tej grupy zmierzą się Czesi i Grecy.

Także w grupie C ciągle trwa walka o awans. Szanse na występ w Portugalii mają Słowacja i Turcja, które zgromadziły dotychczas po 18 punktów. W ostatniej rundzie oba te zespoły stoczą korespondencyjny pojedynek. Słowacy zmierzą się z Rumunami, a Turcy z Łotyszami.zobacz także:

wyniki Ligi Europejskiej

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved