Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kluby LSK jednogłośnie przeciwko TVP

Kluby LSK jednogłośnie przeciwko TVP

W gościnnych progach hali Winiary Arena spotkali się przedstawiciele dziesięciu klubów LSK. Podczas spotkania w Kaliszu omówiono miniony sezon w kategoriach sportowych, medialnych oraz marketingowych.

Jedną z najważniejszych uchwał podjętych przez zgromadzonych na spotkaniu, była jednoznaczna deklaracja potrzeby zmian na polu promocji ligi w telewizji. Dyrektor Ligi Siatkówki Kobiet Jacek Kasprzyk potwierdza: – Umowa z TVP wygasła wraz z ostatnim meczem sezonu 2006/2007. Obecnie prowadzone są rozmowy z telewizją publiczną oraz telewizją Polsat. Podczas spotkania przyjęliśmy jednak stanowisko, że kluby opowiadają się za zmianą operatora telewizyjnego z TVP na Polsat. Nie zostało to jeszcze potwierdzone na piśmie i obecnie zamierzamy wynegocjować jak najlepsze dla siebie warunki, tak, aby kluby były z tego zadowolone. W drugim sezonie współpracy z TVP liczyliśmy na zdecydowanie więcej transmisji. Zarówno sponsorzy, jak i kluby nie były zadowolone z tej współpracy.

Nie zmieni się system rozgrywek ligowych. Wyjątkiem będzie pierwsza runda play-off, w której prawdopodobnie zespoły grać będą jedynie do dwóch wygranych. Mecze LSK rozgrywane będę głównie w dni weekendowe, chociaż w okresie wolnym od rozgrywek pucharowych, pod uwagę bierze się również środy. Z uwagi na liczne imprezy na poziomie reprezentacyjnym przyszły sezon najprawdopodobniej znów będzie bardzo napięty w swoim kalendarzu.Terminarze rozgrywek uzależnione są w dużym stopniu od losów reprezentacji. O ile kadra Marco Bonitty weźmie udział w listopadowym Pucharze Świata wówczas Liga Siatkówki Kobiet ruszy 1 grudnia. Jeśli kadra nie pojedzie do Japonii liga rozpocznie się znacznie wcześniej, bo już 13 października. Podobnie z Pucharem Polski, do którego eliminacje odbędą się podobnie jak miało to miejsce w roku ubiegłym systemem grupowym najprawdopodobniej podczas występów kadry w Japonii.

Przedstawiciele klubów zgodzili się, że poziom ligi systematycznie wyrównuje się. Jacek Kasprzyk twierdzi, że: – Pomimo, iż w ostatnich latach nastąpił odpływ zawodniczek do lig zagranicznych, to jednak poziom rozgrywek systematycznie pnie się do góry. Świadczą o tym nawet suche liczby, w których widać, że więcej meczy kończyło się wynikiem 3:1 oraz 3:2. We wcześniejszych latach dominującym wynikiem było 3:0. Mam nadzieję, że dobra polityka polskich działaczy doprowadzi do dalszego rozwoju LSK. A o tym, że jesteśmy na dobrej drodze świadczy giełda transferowa, z której dowiadujemy się, że do Polski wracają wielkie nazwiska.

Kolejnym dobry prognostykiem jest zwiększająca się frekwencja na meczach. W porównaniu z poprzednim sezonem w halach pojawiło się o 42.000 kibiców więcej. Największy wkład w ten postęp ma obiekt w Kaliszu. Podczas gdy w ubiegłym roku w Opatówku średnio na meczu zjawiało się 1500, to w tym roku Winiary zanotowały wzrost przeciętnej liczby kibiców do prawie 2500. Do Kalisza należą też dwa rekordy frekwencji, gdy mecze oglądało po 3300 widzów. Co cieszy, kaliskie liczby przewyższają nawet większość klubów PLS. Warto podkreślić, iż istotny wpływ na wzrost frekwencji miały również powiększone obiekty w Bielsku oraz Muszynie. Jacek Kasprzyk podkreślił rolę i zaangażowanie działaczy klubowych w rozwój LSK: – To głównie praca i charyzma ludzi pracujących w klubach powodują, że ciągle idziemy do przodu, a LSK rozdwaja się na wielu płaszczyznach.

Kolejną istotną kwestią, którą poruszono były umowy sponsorskiej, jakie zawiera w imieniu klubów Liga Siatkówki Kobiet. Obecnie trwa okres zbierania ofert od firm zainteresowanych tego typu współpracą. Na kolejny sezon z LSK pozostaje Plus. Skończyła się umowa z Blachami-Pruszyński jednak obecnie negocjowana jest kolejna umowa, w której przedstawiciele ligi chcą uzyskać jeszcze korzystniejsze warunki.

Sportowe Fakty zapytały również przedstawicieli klubów, w jaki sposób kluby dzielą się pieniędzmi uzyskiwanymi od sponsorów strategicznych. Rozdysponowanie kwoty, która przekazywana jest klubom dzielone jest na dwa etapy. W pierwszym etapie wszystkie kluby, które uczestniczą w rozgrywkach, otrzymują takie same wsparcie. Druga część wpłat uzależniona jest od zajętego miejsca, a premie otrzymuje pierwsze sześć zespołów w tabeli LSK.

Kolejne spotkanie przedstawicieli klubów LSK odbędzie jeszcze przed rozpoczęciem sezonu ligowego 2007/2008.

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved