Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Katarzyna Zabadała nie zagra w Ostrołęce

Katarzyna Zabadała nie zagra w Ostrołęce

Katarzyna Zabadała - czołowa jeszcze niedawno siatkarka Czarnych Nike Węgrów - nie będzie grała w Ostrołęce (przypominamy, że II-ligowa drużyna z Węgrowa została przeniesiona do Ostrołęki, i tam będzie grać w przyszłym sezonie). Między innymi o tym siatkarka mówi w wywiadzie.

Trenuje już Pani w Ostrołęce?

Nie wybieram się tam i nie będę reprezentować barw tamtego klubu. Po pierwsze jest to dla mnie za daleko. Po drugie zaś nie zamierzam zmieniać warunków na gorsze od tych, co mam.Przecież miała Pani być podporą zespołu przeniesionego z Węgrowa do Ostrołęki

Pomysłodawcy tych przenosin chyba starli się już z rzeczywistością i najwyraźniej ochłonęli, gdy przekonali się, jak duże pieniądze trzeba wyłożyć, żeby zbudować zespół w zupełnie nowym miejscu.

Chyba nie przypadła Pani do gustu cała ta węgrowsko-ostrołęcka koncepcja?

Wyraziłam to już podczas turnieju, który przed play off rozegrano w Ostrołęce. Cały nasz zespół miał nagle, z dnia na dzień założyć koszulki zupełnie obcego klubu. Tymczasem mnie nikt nie zapytał o zdanie, ani ze mną nie porozmawiał na ten temat. Nie jestem manekinem, który można ubierać w coraz to nowe stroje i w zawodach tych nie wzięłam udziału.

Nie będzie więc Pani grać w siatkówkę?

Bardzo chciałabym jeszcze pograć, ale na siłę nie będę się nigdzie pchać. Do Ostrołęki mogłam się przenieść, ale tylko z całą rodziną. Tam tymczasem zaproponowano mi, żebym przyjeżdżała na treningi dwa razy w tygodniu! Myślałam, że mamy walczyć o awans do I ligi już w najbliższym sezonie, a do tego potrzebne są treningi codziennie, a nie od czasu do czasu.

Co więc będzie Pani robić?

Rozpoczynam pracę z młodzieżą. Wspólnie z Gosią Kozieł i Moniką Skórką założyłyśmy Stowarzyszenie Piłki Siatkowej Olimpia Węgrów. Mamy młodziczki i jeszcze młodsze od nich dziewczęta. Wystawimy pewnie dwa zespoły w mistrzostwach Mazowsza.

A co z klubem Czarni Nike Węgrów?

Nie wiem. Pierwotnie w Wegrowie miał powstać seniorski zespół, który byłby zapleczem dla tego z Ostrołęki, ale tu nie będzie komu grać. Szkoda. Jednym posunięciem wszystko zostało przekreślone. Ludzie tu mają o to spory żal. Ich cieszyły nasze wygrane…

źródło: Mazowiecki Sport Express, mwzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved